משה יעלון תומך ביאיר לפיד: מתאים להיות ראש ממשלה

יו"ר תל"ם משה בוגי יעלון לא שלל ריצה בבחירות חמישיות אם הן יתקיימו. ''אני באופן עקרוני תומך ביאיר לפיד''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באדר תשפ"א

לראשונה מאז החליט לפרוש מהמירוץ בבחירות לכנסת ה-24, יו"ר מפלגת תל"ם ח"כ משה בוגי יעלון מביע תמיכה ביאיר לפיד ומפלגת יש עתיד.

"הוא מתאים להיות ראש ממשלה. אני באופן עקרוני תומך בו", אמר יעלון לערוץ הכנסת ולא שלל ריצה בבחירות חמישיות אם הן יתקיימו.

סקר מנדטים חדש שערך פרופ' קמיל פוקס ופורסם אמש (שלישי) בחדשות 13 מעלה כי לו היו הבחירות נערכות היום היה הליכוד זוכה ב- 29 מנדטים.

מפלגת "יש עתיד" בראשותו של יאיר לפיד מתחזקת גם היא ומקבלת על פי הסקר 20 מנדטים. ימינה, בראשות נפתלי בנט, עוברת למקום השלישי, עם 11 מנדטים.

מפלגת "תקווה חדשה" בראשותו של גדעון סער נחלשת על פי הסקר לתוצאה חד ספרתית, 9 מנדטים בלבד. הרשימה המשותפת מקבלת על פי הסקר 8 מנדטים.

מפלגת ישראל ביתנו בראשותו של אביגדור ליברמן מקבלת על פי הסקר 7 מנדטים, וכך גם מפלגת יהדות התורה. ש"ס נחלשת על פי הסקר ל-6 מנדטים בלבד.

6 מנדטים מקבלת על פי הסקר הזה גם מפלגת העבודה בראשותה של מרב מיכאלי, ואילו מפלגת הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' זוכה בסקר לחמישה מנדטים.

את הסקר חותמות 3 מפלגות המקבלות על פיו ארבעה מנדטים כל אחת: כחול לבן בראשותו של בני גנץ, מרצ בראשות ניצן הורוביץ ורע"ם בראשותו של מנסור עבאס.

המפלגה הכלכלית בראשות ירון זליכה לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת על פי הסקר 1.7% מהקולות.