כוכב באר שבע הורחק מ-3 משחקים

אחרי עוד תקרית אלימה במהלכה איים על שופט כי יהרוג אותו, הורחק ז'וסוואה, קשרה הפורטוגלי של הפועל באר שבע משלושה משחקים

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ו באדר תשפ"א

כוכב באר שבע הורחק מ-3 משחקים-ערוץ 7
בית משפט
צילום: ISTOCK

משלמת את המחיר. מכה קשה להפועל באר שבע. לרגעי ההכרעה שלה העונה תגיע הפועל באר שבע בלי כוכבה הפורטוגלי, ז'וסוואה.

הקבוצה מבירת הנגב הגיעה היום (רביעי) להסדר טיעון עם ההתאחדות לכדורגל והתובע מטעמה, עו"ד ניר רשף, בדבר הרחקתו של כוכבה הפורטוגלי לאחר שזה התנהג פעם נוספת העונה בצורה אלימה על כר הדשא.

לאחר שהורחק רק לפני כחודש לאחר התנהגות אלימה במהלך משחק ההפסד למכבי ת"א, בו ירק על שחקן היריבה, הפעם התנהגותו האלימה של ז'וסוואה הייתה כלפי שופט המשחק בהפסד לקריית שמונה בשבוע שעבר, כאשר זה איים על הקוון כשאמר לו: "אני אגיע לבית שלך ואהרוג אותך".

ז'וסוואה התנצל לאחר זמן מה והסביר כי מדובר "ברגע של סערת רגשות ותסכול גדול. ברגעים כאלו אנו אומרים דברים מבלי להתכוון למשמעות המילולית שלהם".

עוד טען השחקן כי "האמירות לא כוונו כלפי השופט או כלפי מישהו ספציפי, אלא הביעו את התסכול הגדול שהרגשתי מהרחקה שלא הגיעה לי. רק לאחרונה חזרתי לשחק מהרחקה והרגשתי שלוקחים ממני את המשחק שאני כל כך אוהב שלא בצדק. אני אוהב את המשחק ומחויב כולי להצלחת הקבוצה שלי. אני מתנצל בפני כל מי שנפגע מהדברים שאמרתי".

היום, לאחר הסדר טיעון מפוקפק ובעייתי, החליטה ההתאחדות לכדורגל להרחיק את הכוכב הפורטוגלי לשלושה משחקים ו-4 נוספים על תנאי.

למעשה, ז'וסוואה יורחק משלושה משחקים כולל ההרחקה האוטומטית, ובכך יחמיץ את שני משחקי הנעילה של העונה הסדירה מול מכבי פתח תקוה ובני יהודה ואת משחק הפתיחה של הקבוצה בפלייאוף העליון או התחתון, וכן יגרור עונש על תנאי של הרחקה מארבעה משחקים למשך שנה.

"אני מביע תקווה כי בהמשך דרכו ידע הנאשם לרסן את התנהגותו במגרשים, תהיינה נסיבותיו האישיות קשות ככל שתהיינה", הסביר תובע ההתאחדות בנימוקיו להחלטה.

עבור המועדון, מדובר בכל מקרה בעונש חמור ביותר, שכן המשמעות היא שז'וזואה לא ישחק בשני המשחקים הקרובים שיסגרו את הליגה הסדירה ויקבעו לאן מועדות פניה של הפועל באר שבע והאם היא תהיה בפלייאוף העליון. בלעדיו, לבאר שבע יהיה קשה הרבה יותר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il