נתניהו בבית כנסת בסינגפור. ארכיון
נתניהו בבית כנסת בסינגפור. ארכיון צילום: חיים צח, לע''מ

גבר כבן 20 תכנן לתקוף יהודים ולרצוח אותם בעת יציאתם מבית הכנסת "מגן אבות" ברחוב ווטרלו בסינגפור.

החשוד תכנן להשתמש בסכין כדי לתקוף ולהרוג יהודים בעת יציאת מבית הכנסת בסיום תפילות השבת.

אמירול עלי, ששירת בכוחות המזוינים של סינגפור (SAF), סיפר בחקירתו כי זעם על הסכסוך הערבי-ישראלי, ותכנן לתקוף יהודים גברים כי לטענתו הם שירתו בצה''ל וביצעו ''זוועות'' נגד הפלסטינים.

פעמיים הוא תכנן להוציא לפועל את הפיגוע הרצחני אך התחרט, כי היה מודאג שלא יהפוך לשהיד אלא ייגזר עליו מוות לאחר הפיגוע. במקום זאת הוא תכנן לנסוע לעזה כדי להצטרף לזרוע הצבאית של חמאס.

בכלי התקשורת בסינגפור דווח כי זו הפעם השנייה בחודשים האחרונים שבה סוכל פיגוע טרור נגד בתי תפילה. בחודש דצמבר נעצר סטודנט סינגפורי בן 16 שתכנן לתקוף שני מסגדים בסמבוואנג ובוודלנדס ולהרוג מוסלמים.

השר לענייני פנים ומשפט בסינגפור הגיב למעצרו של אמירול עלי, ואמר כי חלק גדול מהקהילה היהודית הם אזרחי סינגפור ואף שירתו בצבא הלאומי. השר שנמוגם ציין כי אמירול נעצר לא בגלל שהוא מזדהה עם הפלסטינים, אלא משום שרצה להרוג אנשים חפים מפשע.

במהלך הביקור של מנהיגים מוסלמים בבית הכנסת אמר השר: "זה לגמרי בסדר לתמוך בפלסטינים, אבל זה לא בסדר להסתובב ולהרוג אנשים. אם הוא היה מצליח בתוכניותיו, ההשלכות עבורנו היו חמורות מאוד. זה היה מעורר איבה גדולה יותר, חוסר אמון בין גזעים שונים וסכסוך דתות בסינגפור".

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק בוז'י הרצוג הגיב: ''היום נחשף כי לפני חודש סוכל פיגוע חמור בבית כנסת בסינגפור. בשישי סוכל ניסיון פיגוע בבית ספר במרסיי. אני קורא למנהיגי העולם להבין שהאנטישמיות עלולה להתפרץ ככל שיוסרו מגבלות התנועה בעולם ולהורות לכוחות הביטחון במדינותיהם להגביר את העירנות. הסוכנות היהודית תמשיך לפעול לביטחון הקהילות ככל האפשר''.