התפתחות הילד במכבי שירותי בריאות: כל הורה יכול להזדקק להדרכת הורים

שירה נעמן, עובדת סוציאלית במכון להתפתחות הילד ב'מכבי שירותי בריאות': אנחנו נותנים שירות לכלל האוכלוסייה, וכל הורה יכול להזדקק להדרכת הורים, לייעוץ ולעזרה במיצוי זכויות.

ערוץ 7 , ג' בניסן תשפ"א

שירה נעמן, עובדת סוציאלית במכון להתפתחות הילד במחוז ירושלים והשפלה ב'מכבי שירותי בריאות', סיפרה באולפן ערוץ 7 על עבודתם המסורה של העובדים והעובדות הסוציאליים.

"עבודה סוציאלית היא חלק מהמכון להתפתחות הילד", אמרה. "עובדת סוציאלית רואה את המשפחה לפי הצורך בשלבים שונים של התהליך. אנחנו חלק מצוות המכון".

נעמן התייחסה לרתיעה שיש בציבור, לפעמים, מעובדות סוציאליות בשירות המדינה. "חשוב להכיר שיש תפקידים שונים של עבודה סוציאלית", אמרה. "עובדות סוציאליות מרתיעות הרבה פעמים בשירותי הרווחה, כשהן נכנסות למשפחות באמת במצבי קיצון ומצוקה".

לדבריה, "התפקיד שלנו בהתפתחות הילד מוגדר אחרת. אנחנו נותנים שירות לכלל האוכלוסייה, וכל הורה יכול להזדקק להדרכת הורים, לייעוץ וכמובן נושא מאוד חשוב של מיצוי זכויות. לדעת מה מגיע לו בעקבות אבחנה שהילד שלו מקבל. זה התפקיד שלנו, אנחנו לא נכנסים לנישות אחרות. כשיש צורך, ועולה איזו שהיא רמת סיכון אנחנו נפנה לרווחה".

הטיפולים מרחוק ניתנים בכל רחבי הארץ. פרטים נוספים באתר מכבי או פנו לצוות מכון התפתחות הילד הקרוב לאזור מגוריכם