ארי עוז הקטן עלה לקבר סבו

בתו ונכדו החדש של ארי פולד הי"ד הגיעו לחלקת הקבר בבית העלמין בכפר עציון. "עם כלביא יקום וכארי יתנשא".

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ו באדר תשפ"א

ארי עוז הקטן עלה לקבר סבו-ערוץ 7
תמר ביזלי ובנה ארי עוז
צילום: באדיבות המשפחה

תמר ביזלי, בתו של ארי פולד הי"ד, הגיעה היום (רביעי) לבית העלמין בכפר עציון יחד עם בנה התינוק שנולד לפני שמונה ימים ונקרא על שם אביה: ארי עוז.

תמר ובעלה מיכיה חובקים בן ראשון ונכד ראשון לארי פולד שנרצח בקרב עם מחבל שביצע פיגוע בגוש עציון בשנת 2018.

תמר כתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "עם כלביא יקום וכארי יתנשא, ה' עוז לעמו ייתן, ה' יברך את עמו בשלום. ויקרא שמו בישראל - ארי עוז". בהמשך כתבה: "המלאך הגאל אתי מכל רע יברך את הנערים, ויקרא בהם שמי ושם אבותי, אברהם ויצחק, וידגו לרב בקרב הארץ".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית שיתף בדמעות את הדקות בהן קיבל נכדו של פולד את השם וכתב: "ואומר לך בדמייך חיי! זה הקטן גדול יהיה. ארי עוז, נכד לגיבור ישראל ארי פולד הי"ד. מוזמנים להתרגש ולהזיל דמעה עם משפחת פולד המדהימה. סיפור חיינו כאן במדינת ישראל. מזל טוב".

יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט בירך גם הוא: ''תמר, בתו של גיבור ישראל ארי פולד ז״ל שנרצח בקרב מול מחבל, ילדה בן. בישראל שמחה ויגון שזורים זה בזה. אל מול סגידת המוות של המרצחים, אנחנו אוהבי חיים. מזל טוב להורים המאושרים ולכל משפחת פולד הנפלאה. בדמייך חיי''.

תמר ומיכיה ביזלי
צילום: באדיבות המשפחה
ארי פולד הי"ד
צילום: פייסבוק

ארי פולד נרצח ב-16 בספטמבר 2018 במתחם רמי לוי בצומת גוש עציון על ידי מחבל פלסטיני בן שש-עשרה וחצי. הרוצח נעצר במקום האירוע, בטרם הספיק לרצוח אנשים אחרים וזאת נוכח התושייה והגבורה שגילה ארי בכוחותיו האחרונים. האירוע כולו תועד במצלמות האבטחה במקום.

ארי היה בן 45 בהירצחו, הובא למנוחות בבית העלמין בכפר עציון. הוא הותיר אישה וארבעה ילדים, הורים וארבעה אחים.

רק בחלוף שנה וארבעה חודשים, ביום ה-6 בינואר 2020, הורשע הרוצח על פי הודאתו, בכתב האישום שכלל סעיף אישום אחד בגין גרם מוות בכוונה (המקביל לעבירת הרצח) ועוד שלושה סעיפי אישום בגין ניסיון גרם מוות.

בחודש יולי גזר בית המשפט הצבאי במחנה עופר עונש מאסר עולם על המחבל הרוצח ופסק פיצוי לטובת המשפחה.