100 אחוז מהעתיד שלנו
100 אחוז מהעתיד שלנוצילום: בית הילד

2,000 מחשבים בעלות של 4.5 מיליון שקלים חולקו לחניכי הפנימיות של משרד העבודה והרווחה בטקס מרגש שהתקיים בבית הילדים אמונה צבע אלעזרקי בנתניה.

בטקס חלוקת המחשבים אמר מנכ"ל משרד העבודה והרווחה ד"ר אביגדור קפלן כי "במהלך כל תקופת הקורונה שמרנו על שגרת הלימודים וחיי החברה של חניכי הפנימיות תחת אתגרים מורכבים והצלחנו לעשות זאת בהצלחה.

"נגישות למחשב לכל חניך היא תנאי הכרחי להצלחה בלימודים, ואנו מתחייבים להמשיך ולהשקיע בפיתוח החינוך בפנימיות ולתת לחניכים כלים והזדמנות שווה להצלחה בעתיד", הוסיף קפלן.

"הילדים הם 25 אחוז מאוכלוסיית המדינה אבל 100 אחוז מהעתיד שלנו. לאחר שכל הלמידה עברה לזום נודע לנו שאין מספיק מחשבים בפנימיות ופעלנו כדי להשיג התקציב למימון רכישתם מתוך תפישה ששמה את החינוך במרכז", אמר מנכ''ל משרד.

מנהלת אגף בכיר דיור חוץ ביתי, רקפת בן גיא: ''זה היה אתגר גדול להביא לארץ 2000 מחשבים בתקופת הקורונה כי פשוט לא היו מספיק מחשבים שעונים על הצרכים שלנו. חלוקת המחשבים לחניכי הפנימיות היא חלק מתכנית עבודה כוללת שבה נזכה גם לליווי על ידי ישראל דיגיטלית על מנת למצות את הפוטנציאל הגלום בדיגיטציה בפנימיות.

''הפנימיות החזיקו במהלך שנה שלמה את חניכי הפנימיות במסירות אין קץ תוך בידודים ללא הרף ובזמן שמערכת החינוך כולה היתה סגורה רוב הזמן. מודה לכל עובדי הפנימיות מעומק ליבי על עשייתם בתקופה זו", אמרה בן גיא.

מנהל בית הילדים אמונה צבע אלעזרקי, יהודה כהן, הדגיש את חשיבות מימוש היכולות של הילדים בדרך לשבירת מעגל המצוקה: "כיום מחשבים וטכנולוגיה הם תנאי כמעט הכרחי למימוש היכולות, ואת זה מבינים היטב במשרד הרווחה, אחרת לא היינו מתכנסים כאן היום".

יו"ר תנועת אמונה ליאורה מינקה ציטטה בדבריה את ארנולד שוורצוונגר: "'אתה לא יכול לטפס על סולם ההצלחה עם הידיים בכיסים'. משרד הרווחה במיזם הזה מסייע לילדים ולנוער להוציא את הידיים מהכיסים, ולטפס להצלחה''.