דה זאו. הטוב בחולון הערב
דה זאו. הטוב בחולון הערב צילום: FIBA.BASKETBALL

לא עייפות, לא סגל חסר, לא משחק חוץ באולם לא מוכר וגם לא יחסה של מדינת ישראל והממשלה אליה, כל אלה לא עצרו את הפועל חולון לפתוח הערב (רביעי) את שלב הבתים השני של הליגה הבלקנית עם ניצחון חוץ גדול בתוצאה 83:74.

24 שעות בלבד אחרי הניצחון היוקרתי על טופאש בורסה הטורקית במסגרת ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה, גברה הערב חולון גם על יריבה מקדונית בדמותה של קומאנובו, במה שהיה המשחק שפתח את שלב הבתים השני של הליגה הבלקנית.

לפני המשחק נערכה דקת דומייה לזכרם של יהודי מקדוניה ותראקיה היוונית, שבמרץ 1943 גורשו ונרצחו במחנה ההשמדה טרבלינקה. קונסול הכבוד של ישראל בצפון מקדוניה, שומוקובסקי גראדימיר, וראש העיר של קומאנובו הוזמנו למשחק כאורחי כבוד של הליגה והקבוצה המארחת.

כזכור, אל הליגה הבלקנית נרשמו 12 קבוצות ליגת העל בכדורסל בתחילת העונה, זאת בכדי לשמור על שגרת אימונים ומשחקים בזמן הסגר שחל במדינה, לאחר שאלה מצאו פרצה בחוק המאפשרת לקבוצות לשמור על שגרה בתנאי שהן משחקות במפעל אירופי ומייצגות את ישראל.

אל שלב הבתים השני שנפתח הערב העפילו הפועל חולון וגלבוע גליל, ואלה מייצגות את ישראל בכבוד, ברצינות רבה ובהצלחה גדולה.

הניצחון הערב הגיע לאחר שמוקדם יותר היום שלח יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל, שמואל פרנקל, מכתב לראש הממשלה נתניהו, שר התרבות והספורט, שר הבריאות, שר האוצר ושרת התחבורה, לאפשר לחולון לארח את משחקיהן במסגרות האירופיות השונות באולמה הביתי.

עד שבממשלה יתפכחו ויפעלו בנושא, בחולון ממשיכים לעשות את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב - לנצח, כשהם שומרים על 100% הצלחה במפעל האירופי הקטן ובמסע משחקי החוץ שלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו