הלימודים יתחדשו גם בערים כתומות

קבינט הקורונה שינה את תוכנית הרמזור כך שייפתחו מוסדות החינוך ביישובים המוגדרים כתומים, כפי שהם פועלים ביישובים ירוקים וצהובים.

ערוץ 7 , כ"ו באדר תשפ"א

הלימודים יתחדשו גם בערים כתומות-ערוץ 7
תלמידים בזמן קורונה
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

קבינט הקורונה אישר הערב (רביעי) במשאל טלפוני את פתיחת הלימודים בערים כתומות כפי שהמליץ משרד הבריאות.

בעקבות ההחלטה תעודכן רשימת היישובים בהתאם לתכנית הרמזור כך שתתאפשר פתיחה של מוסדות החינוך בכל הערים בצבעים ירוק, צהוב וגם כתום.

יישובים שבהם החינוך פתוח כעת אך צבעם השתנה לאדום ברמזור, יוכלו להפעיל את מערכות החינוך עד לתום השבוע הנוכחי וסגירת מערכת החינוך בהם תתחיל מיום ראשון.

במוסדות בערים אלו שהפכו לאדומות, בהם למעלה מ-60 אחוז מהתלמידים ביצעו אחת לשבוע בדיקת קורונה - הלימודים ימשיכו לפעול למרות שהעיר הפכה לאדומה.

עוד נקבע כי במוסדות חינוך בכל הארץ, בהם 90% מתלמידי י״א-י״ב מחוסנים או מחלימים, ניתן יהיה לשוב ללימודים כרגיל, ללא מתווה קפסולות בכיתות אלה.

ביישובים בצבע אדום בהם כלל מערכת החינוך סגורה: במוסדות חינוך בהם ישנם 75% מחלימים או מחוסנים בכיתות י״א-י״ב יוכלו לפתוח עבורם את הלימודים, תוך שימור מתווה הקפסולות.

שר החינוך יואב גלנט ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס קראו מוקדם יותר לפתוח את מוסדות החינוך בישראל באופן מוחלט החל מיום ראשון ולקצר את תקופת הבידוד לתלמידים שנחשפו לחולה קורונה.

שר החינוך הצהיר כי "בזכות הירידה המתמשכת בנתוני התחלואה – אנחנו סבורים כי חייבים להחזיר את כל התלמידים, מכל הגילאים ומכל הערים והיישובים, למוסדות החינוך כבר ביום א' הקרוב. חינוך ילדי ישראל ניצב בראש סדר העדיפויות הלאומי – ועל כן אני קורא היום להחזיר את כל התלמידות והתלמידים לשגרת למידה וחינוך בבתי הספר ובגני הילדים".

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס הוסיף, "הגיע הזמן לאפשר לתלמידי ישראל והוריהם לחזור לחיי שגרה. בשעה שהמשק חזר לתפקוד, לא יעלה על הדעת להמשיך ולהחזיק מאות אלפי תלמידים בריחוק לימודי וחברתי סגורים בבתיהם. צריך להחזיר את מערכת החינוך לפעילות מלאה בכל הרשויות בהתאם למתווים".