השר אריה דרעי: "בסוף גם סער ובנט יישבו עם נתניהו"

השר אריה דרעי מציג תסריט ליום שלאחר הבחירות: "לא יכול להיות ששתי מפלגות ששייכות למחנה הימין יטרפדו ממשלת ימין".

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשפ"א

השר אריה דרעי: "בסוף גם סער ובנט יישבו עם נתניהו"-ערוץ 7
Aryeh Deri אריה דרעי
Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, מעריך בראיון לעיתון "ישראל היום" כי בנימין נתניהו יקים ממשלה שימינה ותקווה חדשה יהיו חלק ממנה.

"בנט יישב איתנו, ואחר כך גם סער והמפלגה שלו ייכנסו. אין הבדלים אידיאולוגיים בינינו. לא יכול להיות ששתי מפלגות ששייכות למחנה הימין, לציבור הלאומי, יטרפדו ממשלת ימין", אמר דרעי בראיון שיתפרסם במלואו מחר.

על תרחיש שבו לפיד, סער ובנט יקימו ממשלה, אמר דרעי: "אין אחוז בעולם שלפיד ייתן לסער או לבנט את ראשות הממשלה, אפילו לא לחודש. הוא יהיה המפלגה הגדולה, יהיה פי שניים ויותר מהם, שניהם ביחד לא יגיעו למספרים שלו. הוא ילך לבחירות ולא ייתן להם. בטוח. יש סיכוי לא קטן שש"ס תגמור עם מספר מנדטים גבוה יותר מהמפלגות של בנט וסער".

דרעי מתייחס גם לדברים שאמר גדעון סער על המפלגות החרדיות. "שמעתי שסער אמר השבוע בטלוויזיה שהחרדים סוחטים את נתניהו. צחקתי. הבנאדם בנה קמפיין שהולך להקים ממשלה, היו לו ‭ 20‬ מנדטים, כל שבוע הוא יורד, כנראה היועצים שלו אמרו, 'תכה בחרדים ואולי תעצור את הנפילה. תכה בחרדים, אולי תקבל עוד מנדט אחד'".

על בני גנץ אמר דרעי, "לא רוצה להיות ציני, אבל קודם כל שיעברו את אחוז החסימה. יש לי ספק בזה. אני יהודי ומאמין שכל מה שמתגלגל בעולם - הכל מאיתו יתברך. עכשיו, כשאני רואה את הנפשות הפועלות, יכול להיות שטוב שלא התקיימה הרוטציה. הם אנשים טובים, אבל לא כל אחד יכול להיות ראש ממשלה".

איש אחד במערכת הפוליטית מכעיס מאוד את אריה דרעי, וזה מי שבעבר היה חברו - אביגדור ליברמן: "לליברמן אין כפרה על מה שהוא עושה בנושא החרדים. לא בעולם הזה ולא בעולם הבא".

כשהוא נשאל מה הטעות הגדולה ביותר שעשה בחייו, השיב: "החברות עם אביגדור ליברמן".