גלנט בפגישה
גלנט בפגישהצילום: דוברות זהות

שר החינוך יואב גלנט נפגש ב"זום" עם עשרות מנהלי מרכזי הזהות היהודית וסיפר להם כי ישמח להתמנות לשר החינוך גם בממשלה הבאה.

גלנט בירך על פעילותם לשמירת הזהות היהודית וסיפר: "רוב הקהילות היהודיות ששרדו בעולם הן קהילות דתיות, חרדיות בצורה כזו או אחרת ששומרות על המסורת. לצערנו מי שהיה בישראל ויורד למדינות העולם, סיכויי הדור השלישי להיות יהודים הוא מתחת לרבע. צריך לדעת את הנתון הזה.

''מי שנשאר יהודי זה רק בזכות הקשר שלו למדינת ישראל. כלומר, לא קשר עצמאי אלא הזיקה לישראל. לכן מה שאתם עושים שקשור בכל דבר שיכול לחזק את הזהות והמורשת היהודית זו מצווה וברכה מכל ההיבטים".

עוד אמר השר: "נחשפתי לפעילויות שאתם עושים, הייתי יו"ר אגודת הידידים של נכי צה"ל לפני שנכנסתי לחיים הפוליטיים ואחרי שהייתי בצה"ל, אני שומע מה שאתם עושים ביום ההוקרה לפצועי צה"ל, עשיתי את זה ביחד עם זיו שילון ביום ההוקרה האחרון. אני חושב שכל העיסוק בזהות מבורך ביותר. אנחנו צריכים לא לשכוח אף פעם על מה הרגו אותנו. הרגו אותנו לא בגלל שהייתי פחות טובים או עשינו בעיות. הרגו את היהודים בגלל שהיינו יהודים ואת הדבר הזה צריך להטמיע, לחזק ואני מקווה שנשכיל לעשות את זה".

"כאדם חילוני התעקשתי בתור שר בינוי ושיכון שבכל שכונה שאותה בניתי, כל שכונה ויש הרבה כאלו בארץ, המוסד הציבורי הראשון שיבנה יהיה בית כנסת לפני כל דבר אחר. למה? כי לעניין הזה יש בסיס ערכי וצריך לזכור אותו".

בסיכום דבריו פנה השר גלנט למנהלי מרכזי הזהות ואמר: "אני חושב שיש לכם משימה מאוד כבדה וחשובה ואנחנו שותפים בעניין".

צילום: דוברות
צילום: דוברות

יו"ר זהות יניב צברי פנה לשר ואמר כי "המרכזים של זהות פועלים לאורכה ולרוחבה של הארץ ומגיעים למגוון רחב של קהלים. אי היציבות בתקציב הפעילות פוגעת ביכולת שלנו לעלות רמה נוספת ולהתפתח. לכן, אנו מבקשים ממשרד החינוך לפעול על מנת לתת לנו קרקע יציבה לעבודה".

מנכ"ל איגוד המרכזים לזהות יהודית, ישראל בן פזי, אמר: "תודה רבה כבוד השר, גם על הזמן וגם על הדברים שבסוף מחזקים אותנו, לדעת שיש לנו גב ולדעת שבאמת במשרד החינוך בראשותך רואים בפעילות לחיזוק הזהות היהודית תחום חשוב שצריך להשקיע בו. נשמח מאוד לאחר הבחירות שהדברים הללו שדוברו במהלך הפגישה יכנסו גם בדיוני התקציב בעת הרכבת הממשלה. הצמחתה של הזהות היהודית היא המנוע של כל האנשים שיושבים פה ובעיני, המנוע של מערכת החינוך כולה".