יגאל להב
יגאל להבצילום: אביב קורט

בן 60, ראש מועצת קרני שומרון, נשוי לאורית ואב לחן, גל וים. תושב קרני שומרון יותר משלושה עשורים.

זו ילדותי: נולדתי בתל אביב, ברחוב טרומפלדור שליד הים, להוריי יצחק ז"ל, אחד מהחייטים הראשונים והמוכשרים בעיר, ולאמי לידיה, ששימשה כעוזרת גננת במשך שנים רבות. אבי נולד באי ג'רבה ואמי בטוניס ושניהם עלו לישראל בשנות הקמת המדינה והיו ציונים בנשמתם. גדלתי בבית מסורתי־דתי, בית של הצופים ובני עקיבא. מילדותי הייתה אצלי אהבה לים, גם על חשבון הלימודים, והייתי מציל בים ובבריכה מגיל 17.

מכונן: בעיקר תנועת הנוער שמלמדת לקיחת אחריות, עבודת צוות וחיים משותפים עם ערכים וציונות. ובהמשך - השירות הצבאי כאחד ממפקדי היחידות הצעירים בישראל, כמפקד יחידת ניסויים בדרום הארץ, שם למדתי מהי לקיחת אחריות ושמירה על חיי אדם ושיתוף בפרויקטים בעלי חשיבות ביטחונית לאומית. במקביל הקדשתי שנים רבות להתנדבות למען הקהילה. מגיל 29 שימשתי בהתנדבות כיו"ר ועד מקומי של אחד הוועדים הגדולים ביו"ש, והייתי שותף להקמת כיתת הלוט"ר הראשונה ביו"ש, שעם הזמן עברה להיות יחידת החילוץ שומרון, אשר פועלת רבות למען התושבים.

הכי גאה: ראשית במשפחתי המדהימה שלי, שיודעת לקבל את שעות ההיעדרות הרבות שלי ותומכת בכל שלב. גאה בהתפתחות האישית שלהן ובנתינה האין־סופית שלהן לציבור ולקהילה. בעשייה האישית, אני שמח שלא ויתרתי אחרי שלושה הפסדים במערכות הבחירות הקודמות מתוך אמון בקהילה שלנו ואמונה שאפשר לחולל שינויים. גאה ומתרגש כאשר מצליח להגשים את החלומות של התושבים ושלי, שמח מכל מטרה שאנחנו מציבים ועומדים בה. ובעיקר החיוך של הילדים, בני הנוער והזוגות הצעירים שחוזרים ליישוב.

מיליון תושבים: לאחרונה גאה שלאחר כשנתיים הצלחנו להקים את אשכול הרשויות הראשון ביו"ש המכיל רשויות חרדיות, דתיות וחילוניות שפועלות יחד. אשכול שיוכל להביא לידי ביטוי חשיבה ועבודת צוות עם ראייה אזורית להגשמת החזון של הבאת יותר ממיליון תושבים ליהודה ושומרון בטווח קצר.

מרגש אותי: להקשיב לחלומות של הציבור, של חברי המועצה ושלי ולהגשימם. הגשמת חלומות אזוריים כגון פינוי שדה מוקשים הראשון ביו"ש, שיתוף פעולה עם ראשי רשויות נוספים להנחת קו מים ראשון בשומרון למוביל הארצי, הרחבת נתיבי תנועה לארבעה נתיבים ובנייה, בנייה ושוב פעם בנייה.

הקורונה ואני: תקופה מאתגרת שלדעתי עדיין איננו מבינים ומכילים. תקופה שמלמדת עד כמה חשובה העוצמה וההתנהלות הנכונה ברשויות המקומיות, עד כמה חשובה הקהילתיות, הנתינה והערבות ההדדית, המנהיגות המקומית ואהבת האדם. תקופה שמראה עד כמה מנהיגים צריכים לקבל החלטות לפי צורך קיומי ולא משיקולי פופולריות. חשוב לשמר ליום שאחרי הקורונה את הדברים הטובים ולשנות את מה שלא. להיות ערים לתלמידים בצד החינוכי־ערכי ולציבור בצד הכלכלי שהופך לקשה יותר ויותר מול גל האבטלה והסגרים.

מוטו: הערך שמוביל אותי הוא לעשות טוב. לקום בבוקר, לחשוב טוב ולעשות טוב. לא לפגוע באחר, להקפיד להתמקד בטוב ולשאוף אליו. מצפן לדרך הוא הספר 'שמירת הלשון' של החפץ חיים, אשר מראה עד כמה הוא רלוונטי גם לדור הדיגיטלי הנוכחי ועד כמה שמירה מלשון הרע תביא טוב לעולם ולנו.

כשאעמוד על הבמה: ברגע קבלת פרס ירושלים אחשוב על כל חבריי ראשי הרשויות ועובדיהם אשר פועלים ימים ולילות למען הקהילות שלהם, על תושבי יהודה ושומרון המדהימים אשר מכילים אירועים קשים ומורכבים ומהווים השראה לתושבי מדינת ישראל בעמידתם האמיצה, ועל משפחתי היקרה והמדהימה שמלווה אותי לאורך הדרך.