יואב שמחי
יואב שמחיצילום: דוד הוכברג

בן 57, יושב ראש הסתדרות העובדים הלאומית, יושב ראש ועד עובדי מוסדות ההסתדרות הלאומית. נשוי ואב לארבעה ילדים. תושב גבעת יערים.

זו ילדותי: גדלתי במושב גבעת יערים, בן הזקונים להוריי אהרון ושודיה שמחי, שעלו מתימן. הייתי בילדותי חבר בתנועת הנוער בני המושבים, ובמסגרתה התחנכתי והייתי שותף לפעילות חברתית ענפה. כל חיי אני רואה לנגד עיניי את המורשת המשפחתית שהנחילו הוריי עד יומם האחרון. מורשת זו, שלאורה התחנכתי, מובילה אותי עד היום בכל מעשיי ובכל הדרכים שבהן הלכתי עד היום. מאז שנת 2007 כל כולי ממוקד בבניית המשפחה הלאומית - החזרת ההסתדרות הלאומית לשורשים של המייסדים שלנו, ובראשם זאב ז'בוטינסקי, התאמת הארגון למציאות הקיימת, והתאמת המציאות החדשה למתן פתרונות בתחום העבודה במהירות האפשרית, תוך זיהוי השינויים שעובר משק העבודה בישראל.

יאללה בית"ר: בכל שנה מחדש מתרגש להיות שותף בטקס סיום קורס המדריכים של תנועת הנוער הלאומית בית"ר ביער לביא, עם סיום קורס ההדרכה. מרגש אותי במיוחד לראות את צמיחת תנועת הנוער וקצב הגידול במספר המדריכים החדשים בכל שנה ושנה. מתרגש לראות את תנועת הנוער שלנו פועלת בכל הארץ בסיוע לקשישים, באימוץ חיילי צה"ל, באיסוף וחלוקת סלי מזון ועוד.

מרגש אותי: כל חבר חדש שמצטרף אלינו, למשפחת ההסתדרות הלאומית. מרגשים אותי הסיוע והפתרון שעובדי ההסתדרות הלאומית משיגים יחד עם העובדים ומקומות העבודה השונים בעיתות משבר. מרגשת אותי במיוחד היכולת שלנו בהסתדרות הלאומית ליזום ולהפעיל פרויקטים חברתיים יוצאי דופן, לסמן מטרות ויעדים ולהגיע, בעבודת צוות משותפת של כל עובדי הארגון, עד להגשמתן.

הצלחה: בימים אלו למשל, אישרה שרת התחבורה מירי רגב את קידומו של הטכוגרף הדיגיטלי - מציל חיים, וזאת בתום מאבק חברתי שניהלנו במשך עשור. מכשיר הטכוגרף, שמגביל את שעות הנסיעה של כל נהג ברכב ציבורי לנהיגה אך ורק בהתאם למותר בחוק, הוא הצלת חיים אמיתית. בימים אלה אנו מקימים את מוקד בטיחות ובריאות אונליין, שייתן מענה מקצועי וייחודי לבעיית הבטיחות במקומות עבודה בישראל.

הקורונה ואני: הקורונה גרמה לנו כארגון להמציא את עצמנו מחדש, להנגיש לחברינו בדרך הדיגיטלית את עולם ההדרכות, הסיוע וההכוונה למציאת עבודה חדשה, וכל מידע רלוונטי לעובדים בישראל בעידן יחסי העבודה בממשק הקורונה.

מוטו: חיזוק המשפחה האישית והמשפחה הלאומית.

כשאעמוד על הבמה: ברגע קבלת הפרס אחשוב על המשפחה האישית שלי, על ההורים שגידלו אותי, על אשתי וארבעת ילדיי. אחשוב על 150,000 חברי ההסתדרות הלאומית והמהלך המדהים שעשינו מאז שנת 2007.