מועצת חכמי התורה, ארכיון
מועצת חכמי התורה, ארכיון צילום: ישראל ברדוגו

חברי מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס, בראשותו של הרב שלום כהן, פרסמו מכתב ובו הם מוחים על ההסתה הפרועה נגד החרדים בתקשורת ועל פסיקות בג"ץ בסוגיות הנוגעות לאופיה היהודי של המדינה.

על פסיקות בג"ץ כתבו הרבנים, "קמו עלינו זדים ומשנאי ה', מפלגות שונות ומשונות, המבקשים לעקור כל דבר שבקדושה.. ומקבלים את כוחם מהיכלי בית המשפט העליון ופורצים פרצות חמורות בכרם בית ישראל בהכרה בגיורי ליצנות של חוגים מהרסי ה', ומבקשים להכניס חמץ בחג הפסח במקומות ציבוריים. אוי לנו שכך עלתה בימינו".

הרבנים הוסיפו ומחו על הסתה התקשורתית נגד הציבור החרדי, "ועליהם עומדת כת המשניאים וגייסות התקשורת, אשר לא חדלים לחרף בדברי כזב ושנאה כנגד עם הקודש ומוציאים את דיבתנו רעה לשפוך דם נקיים, ועיקר מזימתם להצר את צעדנו ולהמעיט כוח שומרי התורה והמסורת ולמחוק כל זיק של יהדות".

חברי המועצה העניקו גיבוי מלא לפעולותיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי בתקופת הקורונה, "במקום שאין איש ניצב יו״ר התנועה, איש חי רב פעלים שלוחא דרבנן הלא הוא הרב אריה דרעי, אשר נטל על שכמו את עול הציבור כולו, ונאבק על קול התורה והתפילה ולימודם של ילדי תשב״ר עליהם העולם מתקיים, ושקד והביא דרכים לפתיחת הישיבות הקדושות לשמור על גחלת התורה".

בסיום קראו חברי המועצה לצאת ולפעול למען תנועת ש"ס, "וכל מי שיושב בביתו בימים אלו ונמנע מלבוא לעזרת ה' בגיבורים, מגלה למפרע שהוא נמנה על חיילותיו של הס"מ בר מינן. וכשיגאל הקב"ה את עולמו, יבדוק כל אחד מה עשה למען מלכות שמים ומי שנשא בעול השכינה קנה את עולמו בזה ובבא".