ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: קובי גדעון, לע"מ

משתתפי כנס ירושלים היקרים,

השנה האחרונה הייתה מן השנים המאתגרות ביותר בתולדות מדינת ישראל. מגפת הקורונה העולמית, ששוטפת יבשות וארצות, מחייבת גם אותנו להשקיע מאמץ בלתי פוסק לבלימת הנגיף. לבנו דואב על כל מי שנפטר מקורונה, ועם זאת חשוב לזכור שמספר המתים אצלנו נמוך משמעותית ממספרם במדינות מערביות שגודל האוכלוסייה בהן דומה לשלנו.

הצעדים שנקטנו בממשלה, בשילוב מסירותם המופתית של צוותי הרפואה, מד"א וארגוני ההצלה, מסייעים לנו לעמוד בסערה העזה. גולת הכותרת של עשייתנו היא מיליוני החיסונים שהבאנו לאזרחי ישראל – חיסונים שמאפשרים לנו לצאת ראשונים מן המשבר הבריאותי. ישראל זוכה לאינספור שבחים על מבצע החיסונים, שהוא דגם לחיקוי בזירה הבינלאומית.

הצעד הבא שלנו הוא החזרת הכלכלה למסלול של צמיחה מואצת. אני מחויב בכל מאודי למשימה זו, שכרוכה בהבאתן של עוד תכניות סיוע לבעלי העסקים, לעצמאים, למבקשי העבודה ולכל מי שנזקק לעזרה. הוצאנו בעבר את ישראל ממשברים כלכליים, ונעשה זאת אף הפעם.

במקביל לפתיחה המחודשת של המשק, אנו ממשיכים לחזק את מדינתנו דיפלומטית וביטחונית. ארבעה הסכמי השלום שעליהם חתמתי עם מנהיגי איחוד האמירויות, בחריין, סודן ומרוקו, משנים בצורה מרחיקת לכת את פני האזור. זהו שלום תמורת שלום, שלום מתוך עוצמה. קשרי הגומלין עם מדינות אלו מתרחבים והולכים – במסחר, בתיירות, בטכנולוגיה, במדע, באנרגיה ובתחומים נוספים.

בו בזמן, אסור לנו להעלים עין מן האיומים שמופנים כלפינו מצד איראן וגרורותיה במזרח התיכון. אנו פועלים בנחישות נגד ניסיונותיה של איראן לפתח נשק גרעיני, להתבסס צבאית בסוריה ולאיים עלינו בטילים מדויקים שמוחזקים בסוריה ובלבנון. מי שמנסה לפגוע בנו נענה בתגובה תקיפה ונחרצת.

אנו עושים הכל כדי שבבחירות הקרובות תקום ממשלת ימין אמיתית, שבמרכזה 'הליכוד' – ממשלה שתוביל את ישראל קדימה, שתצעיד אותה להישגים ושתבטיח את עתידה לדורי דורות. הציונות הדתית, שתמיד קרובה ללבי, היא שותף טבעי להקמת ממשלה זו.

אני מוקיר עמוקות את ערכי הציונות הדתית ששוזרים תורה ועבודה, מורשת והגשמה. בני הציונות הדתית ובנותיה נמצאים בכל מקום: בצה"ל ובזרועות הביטחון, בהתיישבות, בחינוך, באקדמיה, במדע, בתעשייה, בעלייה ובקליטה, בתקשורת. המצפן שלי – ממש כמו המצפן של הציונות הדתית – הוא שליחות למען נצח ישראל.

יש בנו רוח גדולה. רוחם המופלאה של גיבורי התנ"ך מפעמת בקרבנו, כמקור השראה בדורות התקומה. הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל – שהיה ידיד קרוב של סבי, הרב נתן מיליקובסקי-נתניהו ז"ל – כותב: 'שלהבת הנשמה עולה היא מאליה, ואי-אפשר לעצור אותה ממהלכה'. שלהבת החזון והעשייה נמסרת מאבות לבנים, והיא מטפסת מעלה.

כנס ירושלים של השבועון 'בשבע' הוא במה מרכזית לדיון בנושאים שעומדים על סדר יומנו היהודי, הציוני והישראלי. מבירתנו ירושלים בוקע קול צלול של אמונה בצדקת הדרך, יחד נמשיך לצעוד בדרך זו, ובעזרת ה' נעשה ונצליח.