הסופר קאפ הצרפתי - באצטדיון בלומפילד

משחק גמר גביע האלופות הצרפתי, הסופר-קאפ, שיתקיים ב-1 באוגוסט, יתקיים באצטדיון בלומפילד שבתל אביב. ניימאר ואמבפה יגיעו?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז באדר תשפ"א

הסופר קאפ הצרפתי - באצטדיון בלומפילד-ערוץ 7
בלומפילד המחודש
צילום: TPS

גמר הסופר-קאפ הצרפתי - בישראל? ישראל היא כבר מזמן מעצמה ברחבי העולם וכעת זו כבר עובדה מוגמרת מגובה בהוכחות.

בעבר כבר התקיימו פה משחקים גדולים יוקרתיים, כמו אתלטיקו מדריד מול בית"ר ירושלים, אגדות ברזיל מול אגדות ישראל ומשחק ידידות בין ארגנטינה לאורוגוואי - אך כולם היו משחקי ראווה. הפעם מדובר במשחק רשמי על התואר היוקרתי ביותר בכדורגל הצרפתי.

אחרי שנבחרות אורוגוואי וארגנטינה קיימו בו משחק ידידות ונבחרות אירופיות נוספות שיחקו פה במסגרת קמפיין מוקדמות המונדיאל, כעת אל אצטדיון בלומפילד המחודש שבתל אביב-יפו, יגיעו אלופי צרפת ומחזיקי הגביע הצרפתי למשחק גמר הסופר-קאפ הצרפתי.

זו לא הפעם הראשונה בה משחק גמר גביע האלופות הצרפתי מתקיים במקום שאינו צרפת, כאשר בעשור האחרון נערך המשחק היוקרתי בין האלופה הצרפתית למחזיקת הגביע הצרפתית במקומות רבים בעולם, ביניהם: ארה"ב, קנדה, סין, מרוקו, גאבון, אוסטריה וטוניסיה. עם זאת, אף אחד לא חשב שהמשחק היוקרתי יגיע לישראל.

המשחק היוקרתי יתקיים ב-1 באוגוסט באצטדיון בלומפילד שבתל אביב, אצטדיון אשר מועמד לאצטדיון השנה בעולם.

כאמור, המשחק היוקרתי יפגיש בין האלופה למחזיקת הגביע, כאשר סיכויים גבוהים לכך שהאלופה תהיה פריס סן ז'רמן, במדיה משחקים ניימאר ואמבפה ועוד כוכבים מהגדולים בכדורגל העולמי, מי שהדיחה רק לפני יומיים את מסי וברצלונה בשלב שמינית גמר ליגת האלופות.

פריס היא גם שיאנית ההופעות ושיאנית הזכיות בגביע היוקרתי, כאשר הופיעה בגמר 14 פעמים וזכתה ב-10 מתוכם.

מי שעומד מאחורי הבאת המשחק היוקרתי לישראל הוא דני בנעים, מנכ"ל קומטק שהביא לארץ את נבחרות ארגנטינה ואורוגוואי בשנה שעברה. "אנחנו מאוד גאים לארח את המשחק של 2021 כאן בישראל. נהפוך את ההתמודדות הזאת לאחת שיזכרו כאן בציבור הישראלי, וגם אצל האוהדים ברחבי העולם. משוכנעים שזוהי התחלה לשיתוף פעולה מצוין עם הכדורגל הצרפתי לשנים הבאות".

נראה כי לעובדת ישראל כמדינה המובילה במתן חיסונים לקורונה והחלוצה במאבק בנגיף, הייתה השפעה על ההחלטה של הצרפתים לקיים את המשחק היוקרתי בבלומפילד, כמו גם לרצון להיפתח לאוכלוסיות נוספות בין לאומיות.

מת'יו פיקו, סגן יו"ר מנהלת הליגה הבכירה בצרפת, אמר: "ההתפתחות שלנו בגזרה הבין לאומית היא בעדיפות גבוהה, רוצים שלמועדונים צרפתים תהיה חשיפה יותר טובה בעולם, עלייה במודעות של הליגה שלנו בחו"ל, במיוחד במזרח התיכון".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il