לוסי אהריש
לוסי אהריש ISAAC HARARI פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר אורן חזן הגיב לברכות המזל טוב לרגל "ברית המילה" שערכו צחי הלוי ולוסי אהריש לבנם שנולד, וקרא "לא להתבוללות - עם ישראל חי".

בשבוע שעבר ילדה אהריש בן זכר. ההורים ערכו לו אתמול טקס "ברית מילה" וקראו לתינוק בשם "אדם" אהריש הלוי.

ברשת בירכו רבים בברכת מזל טוב את משפחתו ואת "סבא אמנון וסבא מערוף". חזן הזכיר בחשבון האינסטגרם שלו כי לא מדובר בילד יהודי. "יקיריי, לא רוצה להרוס את החגיגה, אבל אני מזכיר התינוק לא יהודי וזו לא ברית מילה ובטח שלא בריתו של אברהם אבינו", כתב. "בשבילי, ובשביל רבים בעם היהודי, זהו סיפור קשה ועצוב. ממש עצוב".

"אלו שמברכים, וסביר שיתקפו אותי, פשוט מפספסים את העיקר", הוסיף. "כי לצד כל הברכות צריך לומר את האמת והאמת אחת: הילד, ששם משפחתו אומנם 'הלוי' אך הוא הכי רחוק שיש מהלווים שעשו עבודת קודש בבית המקדש, נולד לאם ערבייה מוסלמית והוא מוסלמי לכל דבר ועניין שיגדל לחיים של קונפליקט זהות".

אורן חזן: "המספיד הכי גדול זה ישראל"
צילום: אלירן אהרון

"אז כן יקיריי, כל אחד שיעשה מה שהוא רוצה אבל צריך לזכור - יהודים מתחתנים עם יהודים. לא עם נוצרים או מוסלמים ולא עם טיבטים. אלא עם יהודים. בדיוק כמו שכל עם ודת מתחתנת בתוך עצמה", ציין. "תזכרו, אין בליבי דבר וחצי דבר על אף אדם. ובטח שלא על הוריו. אבל עם כל הכבוד להורים, הייתי מעדיף שלא תהיה חגיגה תקשורתית כזו גדולה שתדחוף אחרים לעשות מעשה זהה בנושא שהוא בחזקת שואה שקטה לעם היהודי".

"כמו שאמרתי בעבר, בבחירה בין סיפור אהבה שמצטלם יפה לבין עתיד העם היהודי אני בוחר בעתיד העם היהודי. אומרים לא להתבוללות - עם ישראל חי!", כך אורן חזן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו