בית"ר ממשיכה לאכזב ולהתרחק מהפלייאוף

אחרי עוד משחק מאכזב בו לא ניצחה, בית"ר י-ם מתרחקת מהפלייאוף העליון. סיימה בתיקו 1:1 עם נועלת הטבלה בני יהודה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז באדר תשפ"א

בית"ר ממשיכה לאכזב ולהתרחק מהפלייאוף-ערוץ 7
מיכאל אוחנה. חלום הפלייאוף העליון מתרחק
צילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

החלום ושברו. אף תירוץ והסבר כבר לא יעזור לשחקני בית"ר ירושלים, לצמד המאמנים ולההנהלה, אם לא יקרה נס של ממש, בית"ר ירושלים לא תשחק בפלייאוף העליון של ליגת העל בכדורגל העונה - מה שיהווה כישלון גדול של כל המעורבים.

מה לא עבר על בית"ר העונה? מה שהתחיל רע עם מנהל מקצועי חסר ניסיון בדמותו של יוסי בניון, המשיך עם מינוי מבטיח של צמד המאמנים שי ברדה וסלובודן דראפיץ' אך אז באה שוב הקורונה ועצרה הכל - משחקים נדחו, שחקנים רבים נדבקו ובתווך גם בצד הניהולי לא היה שקט עם כל מה שהיה קשור לעסקת 50% מהקבוצה בידיי השייח' חאמד בן ח'ליפה האמירתי והמאבקים בין האוהדים שקרו בשל כך.

ובכל זאת, הערב (חמישי) כל מה שהיו צריכים שחקני בית"ר לעשות, זה לנצח את בני יהודה תל אביב, מהמקום האחרון בטבלת ליגת העל בכדורגל, בכדי לשמור על סיכוי להשיג בכל זאת כרטיס לפלייאוף העליון.

נועלת הטבלה משכונת התקווה שרשמה ניצחון בודד ב-16 המשחקים האחרונים שלה, קיוותה להצליח לעשות מה שעשו כל קבוצות התחתית - לא להפסיד לבית"ר. וכך אכן היה.

אחרי מחצית ראשונה מאופסת בשערים אך בשליטת האורחים משכונת התקווה, העלה אלירן עטר המחליף, 2 דקות מרגע שנכנס לשחק, את בית"ר ליתרון. כניסתו של עטר למשחק הפיחה בשחקני בית"ר רוח חיים ואלה סיפקו כמה דקות בהם הציגו מעט מהפוטנציאל והיכולת האדירה לה ציפו כולם.

אך דווקא אז, טעות קשה של איתמר ניצן, שוער בית"ר שברוב העונה היה נקודת האור היחידה על כר הדשא מצידם של הירושלמים, תורגמה לשער שיוויון שקטע רצף של 647 דקות ללא שער חוץ של בני יהודה.

כמו כל קבוצות התחתית שפגשו את בית"ר לאחרונה, גם הבצורת של בני יהודה בכל הקשור לכיבוש שערים נקטעת מול הגנת בית"ר החלשה.

בית"ר מסיימת משחק שביעי ברציפות בבית ללא ניצחון, ביום ראשון הקרוב מול יריבה נוספת מהתחתית, הפועל כפר סבא, אל מול קהל לראשונה מזה מעל שנה, עלול להתנפץ החלום של בית"ר בדבר העפלה לפלייאוף העליון העונה. הפסד שם וגם נס גדול לא יעזור לה. זה עוד יכול להיגמר בירידת ליגה?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il