הג'יהאד מציב תנאים להצטרפות לאש"ף

ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי מוכן להשתלב באש"ף בתנאי שיוסכם על מצע מדיני חדש המתבסס על מאבק ב"אויב הציוני".

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ח באדר תשפ"א

הג'יהאד מציב תנאים להצטרפות לאש"ף-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: איסטוק

זיאד אל-נח'אלה, מנהיג ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי, אומר כי השתלבות של הארגון באש"ף אשר מוביל מדיניות של הכרה ב"אויב" ללא תמורה, תהיה תלויה באופי השיח שיתקיים בקהיר בקרוב עם הארגונים הפלסטיניים האחרים.

בדברים שנשא בועידה העממית שארגן הג'יהאד האסלאמי תחת הכותרת: "זו אל-קודס שלנו ולא ירושלים", הביע נח'אלה תקווה, כי יושג הסכם כולל שיחזיר את אש"ף להיות מנהיג של המפעל הלאומי הפלסטיני.

"עריכת בחירות חדשות ללא ראייה לאומית ותוכנית מדינית ברורה, תהפוך בוודאות את הבחירות האלה למו"מ חדש עם האויב וברקע פגיעה קשה במאזן הכוח (מול ישראל) החמור ביותר מאז ומעולם", אמר נח'אלה.

נח'אלה הוסיף: התנגדות להכרה בלגיטימיות של האויב הציוני ואי הוויתר על זכותנו בפלסטין הם היסודות שצריכים לדעתנו להיות הבסיס לאחדות הלאומית, ורק הם יכולים להביא אותנו למסגרת כוללת של ארגון השחרור הפלסטיני".

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע לא מכבר על מועדים לעריכת בחירות כלליות למוסדות הייצוגיים הפלסטיניים. בצו הנשיאותי נקבע, כי הבחירות לפרלמנט תערכנה ב-22 במאי, הבחירות לנשיאות ב-31 ביולי והבחירות למועצה הלאומית הפלסטינית (המל"פ – הפרלמנט של אש"ף) ב-31 באוגוסט.