הדפסת שלטי הליכוד בראש העין
הדפסת שלטי הליכוד בראש העיןצילום: Yossi Zeliger/Flash90

על פי ממוצע סקרי המנדטים שפרסם הבוקר (ו') ניסים משעל בתוכניתו, שני הגושים הפוליטיים משני צדי המתרס מצויים בשוויון חסר תקדים. נתון זה, שעלול להטות את הכף הפוליטית, עלול להביא את בשורת הבחירות החמישיות.

הפרשן הפוליטי רביב דרוקר (חדשות 13) שוחח עם ניסים משעל והגיב על תוצאות הסקרים: "כל עוד אלו המספרים, נתניהו לא יהיה ראש הממשלה, אלא בנט ראש ממשלה ברוטציה עם לפיד, זו תהיה קואליציה מאוד מסובכת. גוש אנטי ביבי יכול להקים ממשלה, אך המגמה נעה לכיוון נתניהו".

בהמשך דבריו, הוסיף: "הדבר היחיד שבנט רוצה הוא להעיף את נתניהו, והיה מעדיף להיות ראש ממשלה ברוטציה עם לפיד".

על מפלגת רע"מ אמר דרוקר: "בנימין נתניהו הבין שמנסור עבאס לא טוב לו, זה גם מגדיל את הסיכוי לבחירות חמישיות. אני חושב שלא יהיה סבב בחירות חמישי, אך גם לא חשבתי שיהיה סבב בחירות שני. כל סבב בחירות, לא חושבים שהמדינה הזו כל כך מטורללת".

בסקר "ישראל היום" שנערך באמצעות "מאגר מוחות" בהנהלת פרופ' יצחק כ"ץ, עולה כי לו הבחירות היו מתקיימות היום היתה הליכוד מקבלת 30 מנדטים.

יש עתיד, המפלגה השנייה בגודלה, עם 18. ואז ימינה, שעוקפת את תקווה חדשה ומקבלת 11 מנדטים.

גדעון סער יורד לשפל של 10 מנדטים ונראה כי הוא מאבד מומנטום. ש"ס, על פי הסקר, מקבלת 8 מנדטים ויהדות התורה 7. הציונות הדתית מגיעה ל־5 מנדטים.

המפלגות המתנדנדות בשמאל עוברות את אחוז החסימה: העבודה עם 6, כחול לבן מקבלת 5 ואילו מרצ עוברת עם 4 מנדטים. הרשימה המשותפת מקבלת 9 מנדטים, ואילו רע"מ לא עוברת את אחוז החסימה, כמו גם המפלגה הכלכלית החדשה של ירון זליכה. ישראל ביתנו מקבלת 7 מנדטים.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, בנימין נתניהו ממשיך להוביל בבטחה עם 37%. אחריו יאיר לפיד עם 19% תמיכה. 21% לא יודעים או שהשיבו תשובות אחרות.

סקר כאן חדשות בשיתוף מכון קאנטר ודודי חסיד שפורסם אמש (חמישי), מצביע על קרב תחתית עז על אחוז החסימה, ועל המשך היחלשותה של מפלגת תקווה חדשה של גדעון סער.

על פי הסקר, אם הבחירות היו נערכות היום, הליכוד היה מקבל 29 מנדטים (29 בסקר הקודם), יש עתיד 19 (20), ימינה 12 (11), תקווה חדשה 11 (12), ש"ס 8 (7), הרשימה המשותפת 8 (8), יהדות התורה 7 (7), ישראל ביתנו 7 (7), העבודה 6 (6), כחול לבן 5 (5), הציונות הדתית 4 (4) ורע"מ 4 (4).

מרצ עדיין לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת בסקר 2.8%, היחלשות מהסקר הקודם שם זכתה ל-3%. גם המפלגה הכלכלית של ירון זליכה לא עוברת את אחוז החסימה עם 1.6% (1.7% בסקר הקודם).

עוד נשאלו הנסקרים את מי הם מעדיפים כראש ממשלה, וגם שם התמונה נשארת דומה: סער עם 28% מול 41% לנתניהו, לפיד עם 29% מול 46% לנתניהו, ובנט עם 21% מול 41% לנתניהו. בשאלה את מי היית מעדיף שיחליף את נתניהו: לפיד עם 26%, בנט עם 24% וגדעון סער עם 16%.