גלית דיסטל אטבריאן: לעשות ניקיון פסח עם 40 ק"ג אקונומיקה במערכת המשפט

מועמדת "הליכוד" גלית דיסטל אטבריאן נגד היועמ"ש: ''פקיד אחד שיש נגדו המון האשמות בא ולוקח את הריבון הקדוש ופוגע בו''.

ערוץ 7 , כ"ט באדר תשפ"א

גלית דיסטל אטבריאן: לעשות ניקיון פסח עם 40 ק"ג אקונומיקה במערכת המשפט-ערוץ 7
אסתר חיות
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) טען הערב (שבת) ב"פגוש את העיתונות" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכנן לפטר את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מיד אחרי הבחירות.

גלית דיסטל-אטבריאן, מספר 10 ברשימת הליכוד, הגיבה באולפן: ''טוב מאוד. טוב מאוד. פקיד אחד שיש נגדו המון האשמות בא ולוקח את הריבון הקדוש ופוגע בו''.

בהמשך אמרה דיסטל-אטבריאן: "אני חושבת שצריכה להיעשות רפורמה, ניקיון פסח יסודי עם 40 ק"ג אקונומיקה בכל מערכת המשפט. אני לא מתביישת לומר את זה".

ח"כ גינזבורג הגיב: ''מזימת אפריל של הליכוד היא כבר לא משהו שהם מתביישים בו או שמנסים להסתיר. ביטול המשפט, פיטור שרי כחול לבן ופיטור היועמ״ש מוצהרים בריש גלי. חייבים כחול לבן חזקה בכנסת הבאה כדי לעצור אותם''.

בתוך כך, עו"ד איתמר בן גביר (הציונות הדתית) אמר בתוכנית כי יבקש להתמנות לשר לביטחון הנגב והגליל. ״אני מתכוון לבקש מנתניהו להיות שר לביטחון הנגב והגליל. כשאני אהיה האצבע ה-61 תדברו איתו ואיתי״.

ביום שישי פורסם סקר "ישראל היום" שנערך באמצעות "מאגר מוחות", שהעלה כי לו הבחירות היו מתקיימות היום היתה הליכוד מקבלת 30 מנדטים.

יש עתיד, המפלגה השנייה בגודלה, עם 18. ואז ימינה, שעוקפת את תקווה חדשה ומקבלת 11 מנדטים.

גדעון סער יורד לשפל של 10 מנדטים ונראה כי הוא מאבד מומנטום. ש"ס, על פי הסקר, מקבלת 8 מנדטים ויהדות התורה 7. הציונות הדתית מגיעה ל־5 מנדטים.

המפלגות המתנדנדות בשמאל עוברות את אחוז החסימה: העבודה עם 6, כחול לבן מקבלת 5 ואילו מרצ עוברת עם 4 מנדטים. הרשימה המשותפת מקבלת 9 מנדטים, ואילו רע"מ לא עוברת את אחוז החסימה, כמו גם המפלגה הכלכלית החדשה של ירון זליכה. ישראל ביתנו מקבלת 7 מנדטים.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, בנימין נתניהו ממשיך להוביל בבטחה עם 37%. אחריו יאיר לפיד עם 19% תמיכה. 21% לא יודעים או שהשיבו תשובות אחרות.