מסע הישיבות של הרב דרוקמן וסמוטריץ'
מסע הישיבות של הרב דרוקמן וסמוטריץ' ללא קרדיט צילום

הרב חיים דרוקמן הסביר לעיתון "בשבע" את מסע הרבנים שערך השבוע בישיבות עם יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, "חשוב לעורר אותם לבוא ולהצביע, וגם שהם יעוררו את משפחותיהם וכל מי שהם יכולים ללכת להצביע".

לדברי הרב דרוקמן ״צריך להסביר לצעירים הללו שיש לנו זכות להצביע. אכפת לנו ממה שנעשה במדינה. זכינו לתקומת המדינה ואנחנו צריכים לקבוע את דמותה, לדאוג שתהיה פה מציאות ראויה לשמה. המדינה הזאת בוודאי דמוקרטית, אבל צריך לדאוג שהיא תהיה גם יהודית. שתהיה לנו השפעה כדי למנוע דברים שראוי שלא יהיו. עכשיו אפשר לדאוג לכך".

הרב היה מזוהה עד היום עם המפד"ל ועם מי שהמשיך אותה – הבית היהודי, נפתלי בנט. לשאלת העיתון בשבע מדוע הרב עבר לתמוך במפלגה אחרת – הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ', אמר.

"אני חושב שזה ההמשך של המפד"ל. זו הרשימה הציונית־דתית היחידה. זה דבר מחייב. אני לא השתניתי ולא שיניתי את דעתי", הוא מדגיש, "אני מסייע פה לרעיון הגדול של הציונות הדתית. זה שזו רשימה עם שם אחר מהמפד"ל? גם הבית היהודי זה שם אחר. שינוי השם לא משנה, במהות זו המפד"ל".

הרב הוסיף וחידד את הייחודיות של רשימה ציונית דתית נטו: "יש חשיבות מיוחדת לכך שזו רשימה שכל ההסתכלות שלה היא במבט ציוני דתי, בקדושה המשולשת של עם, תורה וארץ. זו הנשמה של המדינה. אנחנו לא ימין, אנחנו מה שמדריכה אותנו התורה, וזה בכל התחומים. זה לא רק ימין. יש הרבה רשימות והרבה נציגים טובים מאוד, אבל ראוי שתהיה רשימה שמשקיפה על הכול באספקלריא של ציונות דתית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו