אוהדי הפועל ת"א. חזרו ליציעים
אוהדי הפועל ת"א. חזרו ליציעים צילום: פלאש 90

פחד במה. אחרי למעלה משנה מאז נעדרו ממגרשי הכדורגל, הערב (מוצאי שבת) חזרו אוהדי הכדורגל למגרשים וליציעים.

אמנם היה זה בכמות קטנה מזו שקיוו לה האוהדים, ראשי הקבוצות וראשי הכדורגל, כאשר משרד הבריאות התיר רק ל-1,500 אוהדים להיכנס למשחקי הכדורגל המתקיימים בשטח פתוח, אך לאחר שנה בה נאלצו לצפות רק במסכי הטלוויזיה בקבוצותיהם האהובות, גם זה משהו.

עם זאת, נראה כי דווקא נוכחותם של אלה היא שהכבידה על הקבוצות, בעיקר אלה הנאבקות על עתידן, שני מחזורים לסיום העונה הסדירה.

בני סכנין שלא הצליחה לנצח את הפועל תל אביב בחמשת המפגשים האחרונים והייתה מתחת לקו האדום, נעזרה בלחץ של קהל האוהדים התל אביבי שהגיע בהמוניו לאצטדיון בלומפילד שבתל אביב, כשגברו עליהם בתוצאה 1:0, בדיוק כמו הניצחון האחרון שלהם עליהם בינואר 2016. ניצחון שמעלה אותה על מעל הקו האדום.

הפועל, שהשיגה רק ניצחון ביתי אחד העונה, על חדרה, התקשתה עוד יותר לשחק מול קהל אוהדיה וההפסד הערב מסבך אותה חזרה במאבקי ההישרדות של ליגת העל כשהיא עם משחק בית עשירי ברציפות ללא ניצחון.

קבוצה נוספת מתחתית הליגה שהשיגה ניצחון חשוב לעיניי קהל אוהדי היריבה היא הפועל חדרה שגברה באותה התוצאה, 1:0, על מכבי נתניה ואוהדיה המקומיים שעלולים למצוא את עצמם מחוץ לפלייאוף העליון בעקבות ההפסד הערב.

קבוצה שבוודאות לא תשחק בפלייאוף העליון אחרי שלא הצליחה לנצח הערב, היא הפועל חיפה שהתקשתה גם כן לעיניי קהל אוהדיה. חיפה אמנם הצליחה לחלץ תיקו 2:2 מול מ.ס אשדוד משער בדקה ה-91, אבל רק ניצחון היה משאיר לה סיכוי לסיים במקום המוביל לפלייאוף העליון.

ולמרות כל אלה, כדורגל משחקים בשביל האוהדים. כמה טוב שהם חזרו ליציעים.