עו"ד אלעד קפלן
עו"ד אלעד קפלן צילום: דוברות

עו"ד אלעד קפלן, מנהל ארגון 'עתים' בתשע השנים האחרונות, הודיע היום (ראשון) כי הוא מתכוון לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים.

קפלן מתכוון לחזור לאקדמיה לצורך השלמת עבודת דוקטורט, ובמקביל לעסוק בעוד פרויקטים ב"מערכה על פניה של מדינת ישראל", כלשונו.

בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו סיכם קפלן את שנותיו בארגון. "במהלך 9 השנים האחרונות בעתים זכיתי להיות מהאנשים ברי המזל שעובדים במקום בו היו שמחים גם להתנדב. מקום שעסוק כל כולו בצרכי ציבור ותיקון עולם, בו זכיתי לנהל צוות חלומי של כוכבי-על, שלא רק פועלים אלא גם מצליחים להפוך את מדינת ישראל לטובה יותר", כתב.

"בשנים האלו עזרנו לעשרות אלפי משפחות", הוסיף. "פרצנו תקרות זכוכית ובטון בפני קידום נשים בממסד הדתי. בלמנו את הרחבת מאגרי פסולי החיתון. בנינו מערך של בתי דין לגיור שקשובים לצרכי החברה. הבאנו להכרה ברבנים וקהילות בתפוצות. הפסקנו גבייה של מיליוני שקלים בשנה בניגוד לדין בשירותי הדת. חיזקנו יסודות של יהדות ושל דמוקרטיה, של שקיפות ושליחות למען כלל הציבור".

"אין לי מספיק מילים להודות על הזכות וההזדמנות שניתנה לי להוביל את המהלכים האלו. התשתית שייסד יו"ר עתים, מו"ר הרב שאול פרבר, מהווה חוליה חשובה במלאכת התיקון החברתי שאנו זקוקים לה. ההבנה שתיקונים מערכתיים מוכרחים לבוא יד ביד עם היכרות מעמיקה עם האנשים עצמם, חיונית לאיחוי שסעים ובניית גשרים. כל מה שלמדתי במקום הזה ימשיך ללוות אותי הלאה", כך עו"ד אלעד קפלן.

יו"ר 'עתים', הרב שאול פרבר, מסר: "זכינו במהלך 9 השנים האחרונות לעבוד עם עו"ד אלעד קפלן. הגענו יחד למבחר הישגים ציבוריים, ששיפרו את פניה של מדינת ישראל, והגנו על עשרות אלפי משפחות, שנתקלו בחסמים במפגשם עם הממסד הדתי. התכניות שבנינו ימשיכו להכווין אותנו גם הלאה, במשימות הרבות שעומדות לפתחינו. למרות שנתגעגע לעבודה המשותפת, אני מברך את אלעד על החלטתו לחזור ללימודים ובטוח שימשיך להצליח בכל מעשה ידיו. נמשיך להיות בקשר ולשתף פעולה גם בעתיד כדי להגשים את ערכינו המשותפים".