אתי קורוניו נאבקת למען ילדי האומנה

אתי קורוניו שמה לעצמה למטרה להמשיך בעשייה הברוכה של אמה אסתר, והיא נאבקת למען ילדי האומנה ומעלה את המודעות בקרב אנשים לצורך במשפחות אומנה תומכות ואוהבות

תוכן שיווקי , א' בניסן תשפ"א

אתי קורוניו נאבקת למען ילדי האומנה-ערוץ 7
אתי קורוניו נאבקת למען ילדי אומנה
צילום: יצחק שלחון

לחסד פנים רבות, ואחת הדרכים לעשות חסדים היא לעזור לילדים שחסרים להם חום ואהבה ולהעניק להם הזדמנות שנייה בחיים.

במרוצת 30 שנים הפכה אסתר שלחון לדמות אם עבור 34 ילדי אומנה והקדישה להם מזמנה וממרצה. ילדי האומנה גדלו והתפתחו, והפכו בינתיים לגברים ונשים מצליחים שהלכו לצבא, למדו והקימו משפחה משלהם. את ההצלחות האלה הם חייבים לבית החמים של משפחת שלחון שלא מפסיקה להעניק.

הכול התחיל בנדר

תפנית משמעותית בחייהם של אסתר שלחון ובני משפחתה התרחשה כאשר בנה הביולוגי הבכור ישראל חלה במחלה ממאירה, והרופאים לא היו אופטימיים לגבי מצבו. אסתר החליטה להילחם על חייו של בנה ולא עזבה אותו לרגע בחדר המבודד שבו אושפז בבית החולים.

כבר אז התגלתה אסתר כאישה של חסדים, לא רק משום שטיפלה בבנה במסירות, אלא גם מפני שבאותו בית חולים בדיוק ננטשה תינוקת אשר נולדה עם גפיים הפוכות. אסתר העניקה לה את החום והאהבה שלהם כה זקוקים תינוקות בימים הראשונים של חייהם. היא הגדילה לעשות ואף ביקשה לאמץ את התינוקת, אבל העובדות הסוציאליות שכנעו אותה לא לעשות זאת בגלל השיקום הארוך שלו נזקק ישראל בנה לאחר האשפוז.

בעוד ישראל שוהה בבית החולים ונאבק במחלתו, נדרה אסתר נדר שאם הוא יירפא, היא תקדיש את חייה לילדים במצוקה שזקוקים לכך. והיא קיבלה את ההזדמנות לעשות זאת כמעט מיד. שלושה ימים בלבד אחרי שהרופא הודיע שישראל בריא פנו אל אסתר מהרווחה וביקשו ממנה עזרה בקליטת אתי קורוניו שהייתה אז רק בת שבועיים ואחותה בת-אל, פעוטה בת שנתיים. אסתר קיבלה את השתיים כבנות בית ללא כל היסוס.

החיים של אתי קורוניו עם שלושה בנים וילדי אומנה רבים

אתי ובת-אל קורוניו גדלו בבית מלא חום ואהבה במשך שש שנים, עם שלושת הבנים הביולוגיים של אסתר וגם ילדי אומנה רבים שעברו בבית משפחת שלחון. מדי פעם היו חוזרות לבית אמן, אבל כשמצבה החמיר, הן ידעו שתמיד יוכלו לחזור לאסתר. מלבד הבנות, בביתה של אסתר עברו ילדם רבים, חלקם בעלי צרכים מיוחדים, וכן בעלי בעיות פיזיות ונפשיות. אסתר תמיד ידעה לתת להם את המענה המתאים, מעולם לא התלוננה ובסיום עבודתה כמנקה הייתה מסיעה את הילדים לבתי ספר ולרופאים. כך נרקמה מערכת יחסים מיוחדת בין אסתר לילדים שבהם היא טיפלה במסירות כה רבה.

אתי קורוניו ממשיכה בדרכה של אסתר המלכה

אתי קורוניו שמה לעצמה למטרה להמשיך בעשייה הברוכה של אמה אסתר, והיא נאבקת למען ילדי האומנה ומעלה את המודעות בקרב אנשים לצורך במשפחות אומנה תומכות ואוהבות. אתי רואה בכך חשיבות גדולה והיא מרגישה צורך להחזיר טובה תחת טובה לבית שבו גדלה.

היום אתי קורוניו היא עורכת דין בתחום הנדל"ן, והיא משתמשת בידע המקצועי שלה כדי לעזור לילדי האומנה. אתי משתמשת בכישורים שלה כעורכת דין כדי לסייע למשפחות במצוקה בסוגיות משפחתיות. אבל זה עוד לא הכול. היא גם הקימה במיוחד חנויות שמטרתן להעניק ציוד לילדי אומנה ללא תשלום. הציוד כולל ערכות קליטה הכוללות ילקוטי בית ספר, כלי כתיבה, קלמרים, מחברות, פריטי לבוש, שמיכות, צעצועים ועוד.

כל אחד יכול לקחת חלק בפרויקט המיוחד

בתור ביתה של אסתר המלכה, מפיצה אתי קורוניו את האור ונותנת תקווה לילדים רבים. היא מעלה את המודעות בקרב כל אחד מאתנו, ויודעת שגם אנחנו כאנשים פרטיים יכולים לתרום לעשייה הברוכה. כך, ישנן משפחות שיכולות לקלוט ילד אומנה אחד או שניים, ומי שאינו יכול לעשות זאת, באפשרותו לתרום למיזמים הברוכים למען ילדים שפשוט זקוקים לעוד הזדמנות בחייהם.