אריה דרעי: "אני עם ליברמן גמרתי"

יו"ר ש"ס אריה דרעי בכנס ירושלים: "הטעות הכי גדולה בחיים שלי זו החברות עם ליברמן. אני כועס על עצמי שלא ידעתי עם מי אני בקשרי ידידות''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , א' בניסן תשפ"א

אריה דרעי: "אני עם ליברמן גמרתי"-ערוץ 7
אריה דרעי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי תקף את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בכנס ירושלים ה-18 של העיתון בשבע.

דרעי סיפר: ״הטעות הכי גדולה בחיים שלי זו החברות עם ליברמן. זו טעות קשה ואני מצטער עליה צער גדול. אני כועס על עצמי שלא ידעתי עם מי אני בקשרי ידידות. הסיפור איתו נגמר סופית. מרתיח אותי כל הדברים שקורים מסביב, אבל אני לא אשחק לידיים שלו ולא אגרר להשמצות כי זה בדיוק מה שהוא רוצה.

"התשובה שלנו לשנאה זה אהבה, ועשינו קמפיין חיובי על מסורת שמאחדת בין כולנו ועל דאגה לחלשים בלי הבדל של מגזר או אמונה כזאת או אחרת", הוסיף דרעי.

ביחס למשבר הקורונה אמר יו"ר ש"ס: "זו שנה קשה ומאתגרת לעם ישראל. החרדים הם חלק מעם ישראל. לא היו לנו כממשלה כלי הכנה למשימה של השנה האחרונה. לציבור הדתי והחרדי עוד יותר קשה כי החיים שלנו הם חיים קהילתיים והחרדים חיים בצפיפות ובקהילות קטנות. חומר הדליקה של הקורונה היא החיים הקהילתיים ולכן היה קשה מאוד להתמודד".

"מהיום הראשון שזה קרה כשהבנתי מה צריך לעשות עשיתי סבב אצל הרבנים שיצאו בהוראה חד משמעית לא לזוז בלי מסיכות לסגור את בתי הכנסת להתפלל במרפסות לסגור בתי כנסת עד יעבור זעם. לא הייתה ברירה אחרת הם הבינו שזה פיקוח נפש".

על ניהול המשבר וחוק הקנסות אמר השר דרעי: "המאבק של הממשלה בקורונה מתחלק לשני חלקים. בחלק הראשון, בזמן ממשלת המעבר אני חושב שהתפקוד היה יוצא מן הכלל. עבדנו בצורה חזקה. בחלק השני של הקורונה, כשהיינו ממשלה פריטטית הכל הפך לפוליטי. הנושא של הקנסות, שמראש היה מיועד לחתונות גדולות במגזר הערבי הפך למאבק פוליטי נגד החרדים כדי להביך את החרדים ולסכסך בינם לבין ראש הממשלה."

ביחס למועמדות של נפתלי בנט לראשות הממשלה אמר: "התברר לי בימים האחרונים שנפתלי בנט רוצה להיות ראש ממשלה. כשיש לך 30 מנדטים זה לגיטימי עם עשרה מנדטים זה פחות לגיטימי. צריך לראות מה רוב הציבור רוצה וזה את נתניהו כראש ממשלה."

על יאיר לפיד אמר דרעי כי "לפיד החרים בזמנו את החרדים והקים ממשלה בתנאי שהחרדים לא ייכנסו ועשה כל מה שאפשר כדי לבטל את הקיום של החרדים בארץ ישראל. מערכת הבחירות הזאת היא רק נתניהו, לפיד, ואחרים שרוצים להיות ראשי ממשלה. כנראה שלפיד הבין שבלי החרדים הוא לא יכול להיות ראש ממשלה ולכן היחס הזה".

''התוצאות של הבחירות יהיו יותר ממה שרואים בסקרים. אני מאמין שנסיים עם יותר. מאמין שש"ס תביא לא פחות מבנט וסער", הוסיף דרעי.