יולי אדלשטיין
יולי אדלשטייןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ערך אירוע פסח מקוון בשם "צועדים לחירות", לאלפי תלמידות ותלמידי הרשת.

עיתונאי חדשות 12 יאיר שרקי ראיין במסגרת האירוע את שר הבריאות יולי אדלשטיין ששיתף את התלמידים ב"יציאת מצרים" הפרטית שלו מברית המועצות לפני יותר מ-30 שנה.

אדלשטיין המליץ לתלמידים לחתור תמיד לעצמאות ואף שיתף חוויה אישית מהכלא. "גם בצינוק הסובייטי הייתי בן חורין. אני ממליץ לכל תלמידי רשת בני עקיבא לחתור תמיד לחירות ועצמאות".

אדלשטיין סיפר: "ידעתי אמנם שאני יהודי אבל בלי להבין מה זה אומר, לא נשאר שום זכר למנהגים". לבסוף אדלשטיין נשאל על הקורונה והאפשרות לחגוג בחיק המשפחה בחג הפסח הקרוב - "קרה לנו נס, אין לי דרך אחרת להסביר את זה, כמו שזה נראה עכשיו נוכל לחגוג עם המשפחה הרחבה עם כללי הזהירות המתבקשים".

יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן אמר לתלמידות ותלמידי הרשת: "עם ישראל הוא מעל הסדר הרגיל, כל עם נמצא תקופה מסוימת בעולם ועובר מהעולם, אבל רק עם ישראל, עם קטנטן שרד את הניסיונות להשמידו".

הרב דרוקמן הוסיף: "עם ישראל בא להעלות את העולם אל הסדר האמיתי, שלא יהיו מלחמות, שיהיה עולם שכולו טוב".

מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט סיכם: "האירוע בשידור חי שקיימנו לכבוד פסח היה מרגש במיוחד. אני מודה לשר יולי אדלשטיין ששיתף מחייו האישיים והמרגשים לאלפי תלמידות ותלמידי הרשת. שמחתי גם לראות את ההשתתפות הערה של התלמידים בחידון נושא הפרסים שערכנו. נמשיך להעשיר את תלמידנו בשגרה ובמועדים המיוחדים כדי שהרוח והערכים של הרשת ימשיכו ויפעמו בהם. חודש טוב וחג שמח לתלמידותינו, תלמידנו ולכל עם ישראל".