בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: יצחק שוקרון

עשרות מנהלי תלמודי תורה וישיבות קטנות לאומיות נפגשו ב"זום" עם יו״ר מפלגת הציונות הדתית ח''כ בצלאל סמוטריץ׳ והעלו את הצרכים והאתגרים איתם נאלצים להתמודד בשנים האחרונות.

במוסדות הללו מתחנכים כ-10,000 ילדים הפזורים מהערבה ועד הצפון כאשר מגמת ההצטרפות צוברת תאוצה בציבור הדתי-לאומי.

מנהלי הת"תים הציוניים אמרו לאחר הפגישה: "סוף סוף לאחר שנים של כתף קרה שקיבלנו מנציגנו מבית אנחנו מוצאים אוזן קשבת ולב פתוח למיסוד הסיוע לת"תים הציוניים''.

סמוטריץ' סיפר שהוא מסייע לאורך השנים ככל יכולתו למוסדות אלו ושילדיו לומדים אף הם בתלמוד תורה כך שהוא מכיר את הנושא מקרוב.

מנהלי הת"תים הדגישו את חשיבות השמירה על העצמאות החינוכית שלהם, ובתגובה סיפר ישראל מלאכי, נציגו של סמוטריץ' שבסופו של דבר הכל תלוי בכח הפוליטי של הנציגים בכנסת. מלאכי גילה שבכל מבנה פוליטי נציגי ''הציונות הדתית'' יחזיקו באחריות על החינוך בציונות הדתית.

מנהלי המוסדות הופתעו בסיום הפגישה מהכתבה שפורסמה בה מוצג בצלאל סמוטריץ' כמי שלא נותן את המענה לת"תים ובו מובעת קריאה להתפקד לליכוד. אחד ממארגני המפגש אמר "מי שפרסם על ההתפקדות לא מייצג את מנהלי הת"תים ופועל שנים בקו מקביל אלינו וללא תיאום איתנו. הכתבה המגמתית שיצאה עם סיום הפגישה מעידה על כך שבעלי אינטרסים חוששים מהעובדה שסוף סוף נמצאה תקווה לבית פוליטי עבור הת"תים הציוניים".