חיים שקולניק
חיים שקולניק צילום: אורן דאי

בנק לאומי מכריז על הקמת "חממת פיתוח" ייעודית שתאפשר לחברות פינטק לפתח שירותים פיננסים מתקדמים על בסיס התחברות לתשתית הענן של לאומי ב-AWS (Amazon Web Services), באמצעות ממשקי API ו-SDK.

לאומי יצא לדרך והוא נמצא כעת בשלב ה-design partners, שמשמעותו הכנסת שותפים טכנולוגיים לניסוי כלים בצריכת שירותים פיננסים וקבלת מידע בממשקי ה-API.

במסגרת המהלך, מכריז לאומי על שיתוף פעולה ראשון עם חברת הפינטק riseup, שמפעילה שירות טכנולוגי מתקדם לניהול פיננסי אחראי ופשוט לשימוש באמצעות תזרים אוטומטי מותאם אישית. השירות של riseup מחזיר ללקוחות את השליטה על מצבם הכלכלי, מספק להם כלים אמיתיים לשינוי כלכלי התנהגותי ומסייע למשקי הבית להתנהל טוב יותר בדרך לצמיחה כלכלית.

חממת הפיתוח, אשר עתידה להיות זמינה בחודש אפריל, תאפשר ליזמים ולמפתחים להתנסות ולבצע בדיקות היתכנות בסביבה הטבעית שלהם, כך שעם יישומה בפועל של רפורמת הבנקאות הפתוחה, הם יוכלו להציע ללקוחות הבנק את הפתרונות הייחודיים שלהם, בסביבה מאובטחת ומבוקרת על ידי אנשי הגנת הסייבר בלאומי.

בכך הופך לאומי לבנק הראשון בישראל אשר מציע לחברות פינטק חיבור בטכנולוגיית ענן אשר מותאמת לסביבת הפיתוח הטבעית של הסטארטאפים, דבר שצפוי להבטיח התממשקות איכותית ומהירה, ושירותים חדשים המאובטחים ברמה הגבוהה ביותר ללקוחות.

חיים שקולניק, ראש חטיבת לאומי טכנולוגיות: "לקראת כניסת רפורמת הבנקאות הפתוחה, שתסדיר את שיתוף הפעולה של הגופים הפיננסים בישראל עם חברות סטארטאפ, ולצד שיתופי הפעולה הקיימים שיש לנו כבר כיום בלאומי עם מגוון פינטקים, אנחנו יוצרים כאן מסלול ייחודי, אפקטיבי ומודרני, מבוסס טכנולוגיית ענן של AWS, במגרש הביתי של המפתחים''.

שקולניק הסביר כי ''יש כאן מצב של WIN-WIN: הפינטקים מקבלים שער כניסה אידיאלי לעולם הבנקאות הפתוחה, וכתוצאה מכך הלקוחות שלנו יקבלו שירותים מגוונים, חדשניים ומאובטחים ברמה הגבוהה ביותר. אנחנו בלאומי לא ממתינים לכניסת הרפורמה לתוקף, אלא כבר יוצרים אותה הלכה למעשה".

יובל סמט, מנכ"ל ומייסד riseup: "לאומי בונים developer experience מעולה, שמאפשר חיבור פשוט ומהיר ברמה של דקות ל-API ומגשימים חזון של עולם פיננסי פתוח. אני מאמין שלמפתחים יש את הכח ליצור מערכת פיננסית חדשנית, שפועלת לטובת הלקוחות, וההובלה והביצוע של חיים והצוות בלאומי מאפשרים את הדבר הזה בצורה מרשימה. לדעתנו, זו מהות הבנקאות הפתוחה ואנחנו ב-riseup גאים וגאות לקחת חלק כשותפים בעיצובה."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו