מירב חג'אג'
מירב חג'אג'צילום: חזקי ברוך

פורום 'בוחרים בחיים' יחד עם ארגון לביא וארגונים נוספים דורשים מבג"ץ להתערב ולהביא ליישום חוק קיזוז משכורות המחבלים שאושר בממשלה ויישומו מעוכב על ידי שר הביטחון.

מירב חג'אג', אמה של שיר הי"ד שנרצחה בפיגוע, היא אחת מבין נציגי 160 משפחות שכולות ונפגעות טרור שחתמו על התביעה.

"שר הביטחון היה אמור להגיש כבר בחודש ינואר את המספרים של קיזוז הכסף למחבלים והמסמכים בנושא טרם הוגשו לקבינט המדיני ביטחוני. גם בשנה שעברה היה איחור משמעותי והקבינט אישר את הנתונים רק לקראת סוף השנה. המשמעות היתה שבמשך שנה שלמה קיבלו אותם מחבלים ומשפחותיהם כסף מישראל", היא אומרת בראיון לערוץ 7.

לדבריה, "אנחנו פנינו לבג"ץ בדרישה ששר הביטחון יביא לקבינט המדיני ביטחוני כדי שהקיזוז ייכנס לתוקף באופן מיידי. גרירת הרגליים שהיתה בשנה שעברה היא מבזה ומביישת. בדיעבד אנחנו יודעים שמדינת ישראל העבירה סכומים גדולים על חשבון המסים ודברים נוספים לפלסטינים והכסף הזה הגיע למשפחות המחבלים וגם לבנייה בלתי חוקית בשטחי C ולפעילות נגד מדינת ישראל".

"מדינת ישראל התחייבה בחוק הקיזוז לא להעביר כספים שמועברים לתשלום משכורות למחבלים ובעצם הן תשלום למי שרצח את הילדים שלנו. המדינה צריכה לקיים את ההתחייבות הזו".

לדעת חג'אג' דווקא הבחירות יכולות לזרז טיפול בנושא. "אולי בימים האחרונים שלפני הבחירות ירימו הפוליטיקאים את הכפפה ויחליטו לפעול. חוק הקיזוז הרי עבר ברוב של למעלה מ-80 חברי כנסת שמבינים את החשיבות של הנושא. תקופת הבחירות שמלחיצה את הפוליטיקאים יכולה אולי לגרום להם להזיז משהו כי אין מה לחכות כאן. רדפנו אחרי המדינה לאורך כל השנה שעברה כולל הגשת עתירות ובסופו של דבר זה לא עזר והכסף ניתן למחבלים".

"אנחנו יודעים שבג"ץ גורר רגליים כשהוא רוצה. בשנה שעברה הוא נתן לממשלה זמן להגיב ואחר כך העניק עוד ארכה לתגובה ועוד אחת וכך עברה כל השנה. אני מקווה שחברי הכנסת יתעוררו, כי לא צריך בג"ץ כדי לקיים חוק. הם צריכים לזעוק שבלתי מתקבל על הדעת שהכסף הזה עדיין עובר למחבלים", מסכמת מירב חג'אג'.