משפחת גולדין: הכל נכנס לעזה ולא משיבים את החיילים

"שני חיילים מצטיינים הושארו בשדה הקרב. שש שנים וחצי מדינת ישראל מצ'פרת את האויב ולא דורשת להביא אותם בחזרה", תקף פרופ' גולדין

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בניסן תשפ"א

שופטי בג"ץ ידונו הבוקר (שני) בעתירת בני משפחת גולדין הדורשת מהמדינה לחשוף את מלוא המידע אודות הכסף והסחורות המוכנסים לעזה באישור הדרג המדיני.

בפתח הדיון ציין אביו של הדר גולדין הי"ד, פרופ' שמחה גולדין, "באנו היום לוודא פעם אחת ולתמיד את כל מה שהמדינה מכניסה לעזה בלי לעמוד בהתחייבויות של ראש הממשלה שלא תהיה הסדרה בלי השבת החיילים".

"יש הסדרה, הכל נכנס לעזה, ולא משיבים את החיילים. את הביזיון הזה אנחנו מבקשים להפסיק בעזרת בית המשפט הגבוה לצדק", הוסיף.

פרופ' גולדין הסביר, "הדבר הכי חשוב לאזרחי מדינת ישראל זה באמת לחשוף מה נכנס לעזה בלי לדרוש לשחרר את הבנים. כל אחד שעושה מילואים צריך לדעת את זה, אבא שמגייס את הבן שלו צריך לדעת, מה נכנס לעזה בלי לדרוש את החיילים".

"חטיבת גולני וחטיבת גבעתי השאירו שני חיילים מצטיינים בשדה הקרב. שש שנים וחצי מדינת ישראל מצ'פרת את האויב ולא דורשת להביא אותם בחזרה", תקף.

ד"ר לאה גולדין הסבירה כי בני המשפחה אינם מתנגדים ליחס הומניטרי לעזה, "כולם מדברים על הומניטרי. אנחנו רוצים שעזה תיהיה כמו סינגפור לידינו. אנחנו כבר שילמנו את המחיר אבל גם להחזיר את הבן שלנו לקבר ישראל זה הומניטרי. אז למה המדינה מסתירה מאיתנו מה מעבירים לעזה?"

"זכות הציבור לדעת וזכות כל העולם לדעת. כשיש רעידת אדמה בהונלולו ושולחים כוח של צה"ל כל העולם יודע שאנחנו הולכים לסייע. אז שכולם ידעו שישראל מסייעת לעזה", עקצה ד"ר גולדין.

לדבריה, "כל דבר שיכול להחזיר את הבנים הוא מדיני וחסוי וסודי. ושיא השיאים זה החיסונים. דרך השתלשלות המכתבים ששיקרו לבג"ץ, והאירוע האחרון שאפשר להחזיר את הגברת שחצה את הגבול לסוריה תמורת החיסונים ואיפה החיילים שלנו? למה בעזה מקבלים במתנה והכסף הופך להיות למונופול במקום להחזיר את החיילים".

יש לך השערה למה המדינה אומרת שזה חסוי?

"אין לי השערה. שש וחצי שנים ניסיתי להבין ואני יותר לא רוצה להבין אף אחד. אני אמא ואני לא שלחתי את הבן שלי לעזה. אני אמא והבן שלי מת על הגנת מדינת ישראל תחזירו לי את הבן שלי. תכל'ס, כל מקבלי ההחלטות שלנו היו בצוק איתן. הם אלה ששלחו את הבן שלי לעזה. מראש הממשלה נתניהו וגנץ ולפיד, וכוכבי כראש אמ"ן כולם שותפים ששלחו את הבן שלי בהפסקת אש למות כמו ברווז במטווח".

משפחת גולדין בבג"ץ
צילום: חזקי ברוך