חתימת ההסכם
חתימת ההסכם צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

ההסתדרות, הנהלת יבואנית הסיגריות פיליפ מוריס בע"מ וועד עובדי החברה חתמו אתמול (ראשון) על הסכם קיבוצי.

תוקפו של ההסכם הוא שלוש שנים והוא יחול על כ-220 עובדי החברה המאוגדים בהסתדרות משנת 2013.

ההסכם נחתם היום במטה החברה, במעמד יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו, מנכ"ל פיליפ מוריס בע"מ רועי עמית, מנהלת יחסי עבודה דורית פדוט שפירא, יו"ר ועד העובדים זאב פרץ וחברי ועד העובדים.

המו"מ על ההסכם לווה משפטית ע"י עו"ד אורן שרם מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי מטעם ההסתדרות, ועו"ד גיא גלעד מטעמה של חברת פיליפ מוריס.

פיליפ מוריס בע"מ בישראל היא יבואנית ומפיצת הסיגריות הגדולה בארץ, והיא חלק מקבוצת פיליפ מוריס בע"מ העולמית. לחברה ארבעה מרכזים לוגיסטיים: בחיפה, בבני ברק, ביבנה ובבאר שבע. מטה החברה ממוקם בת"א.

בראש ההסכם נקבע כי העובדים יקבלו תוספת שכר ממוצעת בגובה של 6% מרגע החתימה על ההסכם. לאחר השנה הראשונה ובמשך תקופת ההסכם, תעניק החברה תוספות שכר בהתאם למדיניות merit של חברת פיליפ מוריס העולמית. כמו כן יקבלו העובדים מענק חתימה על סך 1,000 שקל. דמי האש"ל המוענקים לעובדים יועלו ב-3 שקלים ל-47 שקלים ליום.

סעיף נוסף ומשמעותי בהסכם מעגן את ימי החופשה ודמי ההבראה הניתנים לכל עובד ומכפיף אותם למדיניות המגזר הציבורי.

הנהלת פיליפ מוריס בע"מ תקצה תקציב רווחה בסך 2,200 שקל לכל עובד לשנה, וזאת לצד 40 אלף שקל לפעילות רווחה של הוועד לכלל עובדי החברה. כמו כן, גובה השי לחג שיקבלו העובדים יוגדל מעתה ב-150 שקל ויעמוד על 1,200 שקל ברוטו לשנה לכל עובד.

בנוסף לכך, יוענקו תמריצים למחסנאים ולאנשי המכירות. ותחול מדיניות הורית חדשה בחברה הכוללת שעת הנקה לנשים לאחר חופשת לידה, והענקת חופשה של שמונה שבועות על חשבון החברה לבן/ת הזוג של היולדת.

יו"ר הסתדרות המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו, ציין "אני שמח על החתימה היום. 220 העובדים עליהם חל ההסכם ימשיכו לחסות תחת גג ההסתדרות - הבית של העובדים בישראל. הגענו להסכם טוב ומאוזן, ואני רוצה להודות לוועד ולהנהלת החברה על שיתוף הפעולה הפורה לאורך המו"מ".

יו"ר ועד עובדי פיליפ מוריס בע"מ, זאב פרץ, מסר "הגישה ושיתוף הפעולה הפורה עם הנהלת החברה איפשרו הגעה מהירה ויעילה להסכם לרווחת העובדים ולטובת החברה. אין לי ספק שההסכם הזה יהווה בסיס איתן להצלחות עתידיות בהמשך".