האדמו"ר מויז'ניץ
האדמו"ר מויז'ניץ צילום: יחצ

האדמו"ר מויז'ניץ, רבי ישראל הגר, אחד הקולות הדומיננטיים במועצת גדולי התורה החסידית של אגודת ישראל, קרא לשומעי לקחו לתמוך בסיעת יהדות התורה ואף טען שמדובר ב"חובה".

"הנה מתקיימות שוב בחירות בארצנו הקדושה. בושה תכסה פנינו על כך שבתקופה כה קצרה צריך ללכת שוב ושוב, אך אין לנו ברירה, עלינו להיקהל ולעמוד על נפשנו, כי מדובר בחיי הדת בארצנו הקדושה", אמר במהלך סוף השבוע האחרון.

בדבריו הסביר כי מדובר במלחמה על חיי הדת בישראל. "הוריתי גם להכריז בכל בתי המדרשות, בדבר החובה לפעול ולהפעיל למען רשימת יהדות התורה שסימנה ג', כי זוהי מלחמה ממש על חיי הדת והתורה הק' בארצנו הקדושה. ועל כל אחד החובה בכך".

"יש אנשים שמחמת שהולכים כבר זה בפעם הרביעית, נרפים ידיהם מלהפעיל למען משמר הדת, אך להם אומר – רק בשנה האחרונה, שלטון הערכאות כאן בארה"ק מנהל מלחמת חורמה כנגד כל קדשי היהדות, הן במערך הגיורים, והן בפסיקתם כנגד איסור הכנסת חמץ בבתי החולים, ועוד ועוד לצערנו הרב, דברים אשר לא ידעו ולא שערום אבותינו.

"ואף בכל התלאה אשר מצאתנו בעת הזאת, כאשר הנגיף השתולל ורבים חללים הפיל ל"ע, עינינו הרואות ששיקוליהם לא היו טהורים ולא נבעו משיקולי בריאות גרידא, כי אם רצון להצר את חיי הדת והחינוך הטהור בארה"ק. הלא מי שעיניים לו יראה מיד, שאין כל מנוס מלהעמיד נציגות חזקה של גדולי הדור אשר יעמדו בפרץ על משמר הדת.

בדבריו הסביר במה שונה יהדות התורה משאר המפלגות. "כבר אמרתי זה כמה, שאגודת ישראל איננה מפלגה ככל המפלגות, היא תנועה קדושה שייסדוה גדולי הדור במטרה אחת ויחידה – לעמוד על משמר הדת בכל עת. וזו מטרתנו האחת, למען כבוד שמו יתברך. לכן, על כל ירא וחרד לדבר ה' לתת את קולו לרשימת אגודת ישראל, המשולבת ביהדות התורה וסימנה ג'".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו