מרים פרץ על פרשת יהודה משי זהב: "כועסת על מי שידע ושתק"

כלת פרס ישראל מרים פרץ מזועזעת מהעדויות על מעשיו לכאורה של משי זהב, "אין לו מקום בחיים שלנו. זאת לא חברה שאני רוצה לחיות בה".

ערוץ 7 , ב' בניסן תשפ"א | עודכן: 20:33

כלת פרס ישראל מרים פרץ, שישבה בוועדה שהעניקה את הפרס השנה ליו"ר זק"א יהודה מי זהב, הבהירה היום (שני) כי לידי הוועדה לא הגיע כל מידע הנוגע לעבירות לכאורה שביצע משי זהב.

בריאיון לכאן רשת ב' אמרה פרץ: "מתברר שאנשים שאת מכירה אותם בעשייה נהדרת, יש משהו שאת לא יודעת עליהם. זה מפחיד. הכעס שלי הוא גם על אלה שידעו ושתקו. אתם לא יכולים לשבת מנגד".

"כשפתחנו את הוועדה אני זוכרת ששאלתי את נציגי משרד החינוך והיו"ר אם יש עבר פלילי לאחד מהאנשים שהוצגו בפנינו לפרס ישראל", הוסיפה פרץ. "התשובה הייתה חד משמעית שאין".

"כל חברי הוועדה מגנים בתוקף את הדבר הנורא הזה", המשיכה פרץ. "אין לו מקום בחיים שלנו. זאת לא חברה שאני רוצה לחיות בה. לא ניתן שום מקום לתופעות כאלה. אני בטוחה שגופי האכיפה יגיעו לחקר האמת".

בתוך כך, היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 החוקרת את פרשת משי זהב זימנה גורמים שליוו את הנפגעים. צביקי פליישמן מארגון מגן הגיע בעקבות זאת למשרדי היחידה. גם משי זהב עצמו הגיע הבוקר למשרדי יאח"ה כדי למסור את גרסתו לחשדות נגדו. עם זאת, בפועל חוקרי להב לא אפשרו לו למסור כל עדות.