הנדנדה המפחידה בעולם

נדנדה היא לא רק משחק ילדים. ממתקן העינויים ועד הנדנדה במהירות 120 קמ"ש- ריכזנו עבורכם את הנדנדות המפחידות בעולם

מתנאל ראט , ב' בניסן תשפ"א

הנדנדה המפחידה בעולם-ערוץ 7
רק לא להחליק
צילום: iStock

נדנדות מלוות אותנו כבר מגיל צעיר, אבל יש נדנדות שגם חלק גדול מהמבוגרים יעדיפו לוותר עליהן. מהנדנדה בקצה העולם ועד לאחת בגובה 30 קומות ריכזנו עבורכם כמה מהנדנדות המפחידות בעולם.

בקצה העולם, בלי חגורה

על אף השם המטעה, הנדנדה בקצה העולם נמצאת דווקא במרכז כדור הארץ- באקוודור. הנדנדה ממוקמת בתוך צריף קטן מעל עמק רחב ידיים הכולל אפילו הר געש פעיל. הנדנדה לא כוללת כל אמצעי בטיחות והחלקה קטנה ממנה עלולה להוביל לנפילה ארוכה במיוחד- אז כדאי לחשוב פעמיים לפני שעולים.

במהירות של 120 קמ"ש

הנדנדה הגדולה של ניו זילנד כוללת נפילה חופשית במהירות של 120 קמ"ש לתוך קניון עצום בגובה של 160 מטרים. הכבל שמחזיק את הנדנדה הוא באורך של 300 מטרים, ומאפשר למבקרים להסתכל על הנוף מסביב וגם לנסות לשנות את כיוון התנופה של הנדנדה. כאן דווקא יש אמצעי בטיחות טובים, אבל נראה שזה מומלץ בעיקר לבעלי לב חזק.

נדנדה או מתקן עינויים?

הנדנדה בגלנדווג קברנס בקולורדו נראית במובן מסוים יותר כמו מתקן עינויים מאשר נדנדה כיפית. המבקרים נקשרים לתוך שני כיסאות צפופים ופשוט מושלכים קדימה ואחורה במהירות לגובה של כ400 מטרים. ולמי שמרגיש הנדנדה קטנה עליו, יכול לנסות להסתכל למטה תוך כדי לנחל שזורם מאות מטרים מתחתיו.

הגדולה ביותר בעולם

את הנדנדה הגדולה בעולם גם הקורונה לא יכולה לעצור. הנדנדה נפתחה בשנה שעברה בסין והיא מתנשאת לגובה של כמאה מטרים וממוקמת על קצה צוק בגובה של 700 מטרים. המבקרים נקשרים למרכז הנדנדה בעזרת קרסים, ונעים מצד לצד במהירות של עד 130 קמ"ש.

לקפוץ לתוך אצטדיון כדורגל

לאחר שדרום אפריקה בנתה אצטדיון ענקי לטובת משחקי גביע העולם לפני כעשור, היא החליטה לנצל את המקום גם בזמנים שאין משחקי כדורגל. הנדנדה בנויה על קצה האצטדיון והיא בגובה של למעלה ממאה מטרים ומאפשרת למבקרים להרגיש שהם כמעט עומדים להתרסק על המגרש עד העצירה המיוחלת.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!