בני גנץ תוקף את יאיר לפיד: "לא כך צריך להתנהג מנהיג הגוש"

יו"ר כחול לבן מותח ביקורת על יו"ר יש עתיד ומתקשה להבין את התנהלותו של ח"כ אביגדור ליברמן והמתקפות שלו נגד הציבור החרדי.

ערוץ 7 , ב' בניסן תשפ"א

יו"ר כחול לבן בני גנץ מגיע לישורת האחרונה של הבחירות במצב רגיש, על סף אחוז החסימה, עם קמפיין מצד יש עתיד על ראשו ועם הרבה תהיות על הדרך שעשה בפוליטיקה.

בראיון לתוכנית 'שחור לבן' בערוץ כנסת עם עו"ד אבי בלום ומשה גלסנר נשאל גנץ איך הוא מתמודד עם יאיר לפיד שפועל כעת לשתות את קולותיו.

"אני בזמנו נהגתי באחריות, אני עשיתי את ההסכם בין העבודה למרצ כדי שהם יעברו חסימה. מצופה היה מיאיר לפיד שלא ילך על הראש של המפלגות הקטנות כי הוא עכשיו לא רק מנהיג יש עתיד אלא המפלגה הגדולה בגוש. הוא מתנהג אחרת ולוחץ את המפלגות הקטנות. לטעמי לא ככה צריך להתנהג מי שמוביל גוש", אמר גנץ.

הוא מתח ביקורת על ההתבטאויות של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברן נגד הציבור החרדי. "הדברים של אביגדור ליברמן מאוד חמורים. אני חושב שהביטוי אומלל, שאין מקום להתבטאות כזאת בכלל וממנהיג פוליטי בפרט. אף אחד לא צריך להעלות אותו על מריצה ולזרוק למזבלה, כולנו בני אדם ואני משוכנע שאביגדור ליברמן בתוך תוכו מצטער על המילים שאמר".

גנץ מצהיר כי בשום מצב לא ישב בממשלה שנתניהו יעמוד בראשה. "אני לא אשב עם נתניהו בממשלה הבאה. נתניהו צריך לסיים את תפקידו, לנקות את עצמו מבחינה משפטית ולהמשיך קדימה".

על התנערותו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי מערבותו להסכם הרוטציה אומר גנץ, "דרעי וכל המפלגות החרדיות היו ערבות להסכם הזה. הם היו חתומות על ההסכמים הקואליציוניים, אני לא מקבל את הקביעה הזאת. למדתי משהו על האמת".