הרש"פ: היחסים עם ממשל ביידן מתחזקים

דוברו של אבו מאזן אומר כי היחסים של הרשות הפלסטינית עם ממשל ביידן הולכים ומתהדקים אם כי בקצב איטי בגלל בעיות הפנים בארה"ב.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ב' בניסן תשפ"א

הרש"פ: היחסים עם ממשל ביידן מתחזקים-ערוץ 7
נביל אבו רודיינה
צילום: ערוץ 7

נביל אבו רודיינה, דובר הנשיאות הפלסטינית, אומר כי לא תהיה נסיגה מההחלטה לערוך את הבחירות הכלליות למוסדות הייצוגיים הפלסטיניים.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע לא מכבר על מועדים לעריכת בחירות כלליות למוסדות הייצוגיים הפלסטיניים. בצו הנשיאותי נקבע, כי הבחירות לפרלמנט תערכנה ב-22 במאי, הבחירות לנשיאות ב-31 ביולי והבחירות למועצה הלאומית הפלסטינית (המל"פ – הפרלמנט של אש"ף) ב-31 באוגוסט.

בראיון לרדיו קול פלסטין אמר אבו רודיינה, כי מתקיימים מגעים עם הממשל האמריקני החדש והיחסים עימו מתפתחים בהדרגה בקצב איטי בגין בעיות הפנים בארה”ב.

אבו רודיינה בירך על כל המאמצים לקדם את פתרון שתי המדינות בהתאם להחלטות הלגיטימיות הבינלאומית, אך הסביר כי הם אינם מהווים תחליף לחסות בינלאומית בהשתתפות המעצמות והאיחוד האירופי.

דובר הנשיאות הפלסטינית חזר והביע את מה שהגדיר "התנגדות הרשות הפלסטינית להתיישבות היהודית באיו"ש באומרו, כי ישראל יודעת ששלום אמיתי מחייב הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 1967, כולל ירושלים המזרחית, וכי כל ההתנחלויות נחשבות על פי החלטה 2334 של מועצת הביטחון בלתי חוקיות".

בקשר לפתיחת קוסובו שגרירות בירושלים אמר אבו רודינה כי צעד זה הינו "בניגוד לחוק הבינלאומי הרואה בירושלים בירת פלסטין".