אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

שורוק ג'ורבאן, יולדת חולת קורונה שהייתה מאושפזת כחודש בבית החולים הלל יפה במצב קשה, נפטרה הלילה (שלישי) לאחר שחלה החמרה פתאומית נוספת במצבה. התינוקת חולצה לפני מספר שבועות במצב טוב.

ג'ובראן, תושבת ג'סר א-זרקא בת 26 שחלתה בחודש השביעי להריונה, אושפזה לפני כחודש במחלקה הייעודית לנשים בהריון החולות בקורונה. לאחר מספר ימים מצבה הידרדר ולאחר דיון מעמיק הוחלט ליילדה בניתוח קיסרי. התינוקת חולצה במצב טוב והועברה להמשך טיפול בפגיה.

לאחר הניתוח, מצבה הנשימתי של האם המשיך להידרדר. היא הונשמה והורדמה והועברה ליחידה לטיפול נמרץ כללי. הוגדרה קשה מאוד אך יציב.

היום לפנות בוקר, באופן פתאומי, החל מצבה להידרדר משמעותית. למרות מאמצים כבירים של הצוות הרב מקצועי שטיפל בה לאורך כל הדרך, היא נפטרה.

ד"ר בוריס איסקוביץ'', מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי: "מדובר באישה בשנות ה- 20 לחייה שזו הייתה הלידה הראשונה שלה. מחלת הקורונה ממנה סבלה הייתה קשה, ולכן, למרות שלא הייתה עם מחלות רקע כלשהן, הטיפול בה היה מורכב מאוד. נלחמנו על חייה בכל יום. ליבי עם המשפחה".

לפני עשרה ימים מתה מקורונה אחותה של ג'ורבאן, אמנה קהוג'י (31), שבוע לאחר שילדה בן ראשון בניתוח קיסרי. שתי האחיות לא התחסנו נגד קורונה.