התלבטויות במסע אל החופה
התלבטויות במסע אל החופה צילום: ISTOCK

דור מחפשי הזוגיות הנוכחי נהנה אמנם ממרחב עצום של אפשרויות בחירה, אך כשיש מרחב גדול מדי של אפשרויות - קשה להחליט והספיקות מקשים על הבחירה המובילה לחתונה.

הערב (רביעי) בשעה 21:00 יתארח הפסיכולוג גדעון פיין במשדר השבועי של פרויקט 252 ויעביר שיעור בנושא: 'המדריך לספקן המצוי: כיצד להחליט בתוך מרחב אינסופי של אפשרויות?'. לדידו של פיין, ברור מדוע הציבור הדתי מתקשה במציאת זוגיות.

"אני נתקל הרבה בבעיה של ייתר אידיאליזם וציפיות בציבור הדתי לאומי, דווקא", הוא אומר. "בציבור החילוני רווחת יותר האידאליזציה הרומנטית, בציבור החרדי הגישה לנישואין היא שבאים עם פחות ציפיות רומנטיות וגם עם פחות אידיאליזציה רוחנית, גם אם כמובן ברור לכולם שזו מצווה".

"בתווך נמצא הציבור הדתי לאומי: מצד אחד פתוחים שם לתרבות המערבית שמלאה באידיאל הרומנטי - ולכן מחפשים את תחושת הלב בצורה מאוד חזקה, אך מצד שני: יש את העניין הרוחני ובאים לנישואין עם ציפיות מאוד גבוהות. רואים בנישואין - וזה נכון - משהו עליון, אך זה יוצר ציפיות גדולות וספיקות גדולים אצל אנשים שמועדים להסתפק".

מה ה'אני מאמין' שלך בכל הנוגע למציאת זוגיות?

"אני מאמין שקודם כל צריך להכיר את הנפשות הפועלות לפני שממליצים על דברים ונותנים עצות.
עצות ניתנות לפי סוג האופי של מי שמקבל את העצה. גישה שמתאימה לאחד לא מתאימה לאחר.
הגישה לזוגיות צריכה להיות אינדיבידואלית.

השבוע בשיעור בפרויקט 252 נדבר גם על הקושי לצאת מהספק ואיך אפשר לבוא אליו בצורה בריאה, ככה שהוא לא יצמית אותנו ויהיה אפשר להתקדם איתו. אגב, כתוב שאין שמחה כהתרת הספקות - מעבר לפשט, יש כאן חידוש נוסף: אין שמחה כמו מישהו שאומר לך שמותר להסתפק".

עדין לא בפרויקט 252? לחצו כאן כדי להצטרף >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו