יאיר לפיד שומר על גוש השמאל: "מי שרוצה את מרצ - שיצביע לה"

יו"ר יש עתיד במתקפה: "נתניהו יקים ממשלה של חסידי הרוצח ברוך גולדשטיין שקוראים לשחרור הרוצח יגאל עמיר".

ערוץ 7 , ג' בניסן תשפ"א

יאיר לפיד שומר על גוש השמאל: "מי שרוצה את מרצ - שיצביע לה"-ערוץ 7
יאיר לפיד
צילום: אלעד גוטמן

יו"ר "יש עתיד" ח"כ יאיר לפיד כינס היום (שלישי) מסיבת עיתונאים שבה הזכיר כי מפלגתו חייבת להיות גדולה כדי להחליף את שלטון נתניהו.

"אם מישהו רוצה להצביע מרצ, שיצביע מרצ - חשוב שהם יעברו את אחוז החסימה. מעבר לזה, עם כל הכבוד לכל חישובי הגוש, אי אפשר להחליף שלטון בלי מפלגת שלטון גדולה", אמר לפיד.

הוא סיפר: ''יש עדיין מספר יוצא דופן של מתלבטים. יותר מעשרה מנדטים. הם צריכים לדעת, אם הם לא יצביעו יש עתיד, תקום פה ממשלה חשוכה, גזענית, הומופובית וסחטנית. בסוף צריך כוח גדול כדי לשנות מציאות.

''ב-7 מנדטים לא עוצרים סחטנות וכפיה דתית. ב-6 מנדטים לא משנים את חוק הלאום ולא מגינים על בית המשפט העליון. והכי חשוב – ב-6 מנדטים לא מחליפים את נתניהו".

לפיד תקף את ראש הממשלה: ''נתניהו הוא בן ערובה של סחטנים וקיצוניים. הוא חייב שהם יתנו לו חסינות, והוא ישלם. בכסף שלנו, בעתיד של הילדים שלנו, ביחסים הבינלאומיים של מדינת ישראל.

''הממשלה היחידה שהוא יכול להקים: ליצמן, דרעי, סמוטריץ' ובן גביר. ממשלה של חסידי הרוצח ברוך גולדשטיין שקוראים לשחרור הרוצח יגאל עמיר. ממשלה סחטנית, שתיקח את הכסף של אנשים עובדים כדי לתת אותו לאנשים שלא עובדים'', השתלח יו"ר יש עתיד.