יוני כהנא, Yonik

יוני כהנא, הבעלים חברת התיירות 'YONIK', כבר פרסם את חופשת הפסח שהוא מארגן בקפריסין בחג החירות אך ברגע האחרון נאלץ לבטל הכל בגלל אילוצי קורונה.

"אני חושב שזה לטובה", אמר בשיחה עם ערוץ 7. "כמי שמתפרנס מחופשות בחו"ל, אני עדיין לפני הכל יהודי, חב"דניק, אוהב את ארץ ישראל, ואני אהיה איתך כנה - כשהתבשר לי שלא נוכל לעשות את הפסח היה בי מקום של שמחה".

לדבריו, "למרות ההפסדים ולמרות הקושי מבחינת העסק, הייתה בי שמחה. כי יש לי חמישה ילדים, 'והגדת לבנך', אני עסוק בפסח בשנים רגילות לארח מאות ואלפי אנשים וזה קשה לתת להם את התשומת לב ואת המקום שלהם בפסח".

"אמרתי תודה לה', הוסיף, "הולך להיות לנו אלפים בקיץ ובפסח ננוח קצת, נטייל בארץ, נהנה מארץ הקודש ומיד אחר כך נחזור לים התיכון".

כהנא נמצא כעת בקפריסין. "לקפריסין כרגע אין כניסה לישראלים", ציין. "הייתי צריך לקבל אישור כמפעיל תיירות בשביל להכנס. אבל החל מהראשון לאפריל קפריסין ספציפית והחל מה-15 לאפריל גם ליוון - יקבלו ישראלים".

לדבריו, הסכם כניסת התיירים הישראלים לקפריסין ויוון הוא כלל לא ברור מאליו. "האנגלים למשל, שמגיעים לפה מיליוני אנגלים בשנה, לא יכולים להכנס לפה בראשון לאפריל, יכולים רק מחודש מאי. ישראלים יוכלו להכנס חופשי ולהנות פה מקיץ מדהים בעזרת ה'".

"למרות שהבנו עד הרגע האחרון שנצליח לעשות פה פסח, הקב"ה החליט אחרת ואנחנו מקבלים את זה באהבה ולא נקיים פה פסח השנה", אמר. "ההסכם עם ישראל לכניסת התיירים מתחיל רק בראשון לאפריל, שזה אומר ערב חג שני, ובשביל יומיים לא נפעיל פה את כל האופרציה. למרות שהמלון שלנו מוכן ומזומן, והבריכה מלאה ומחכים לאורחים, אבל לא נצליח בפסח. מיד אחרי פסח אנחנו פותחים את המלונות שלנו בקפריסין וביוון לחופשות כשרות".

הוא רגיל לארגן חופשות כשרות בחו"ל, ובמיוחד סביב חופשות הפסח בשנים רגילות הוא נתקל לא פעם בביקורת. "כן, אנשים אומרים, אבל מצד שני זו חלק מהחירות", אמר. "יש כאלו שהחירות שלהם זה לצאת למלון בחו"ל. לא כתוב לעשות פסח בארץ, כתוב לצאת לחירות ולצאת ממצרים, לצאת מהמצר. הרבי אומר שיציאת מצרים זה לא משהו שהיה פעם, זה כל פעם, כל יום מחדש ובפרט בחג הפסח. מי שזה עושה לו טוב לבוא לכאן בחו"ל ולחגוג פסח כשר, אז יש לנו את הזכות לאפשר לו את זה".

להשתתפות בהגרלה על חבילת נופש זוגית בלגונה הכחולה בקפריסין מבית כהנא גרופ לחצו כאן