מועמדי הציונות הדתית בתצפית כיסופים
מועמדי הציונות הדתית בתצפית כיסופים צילום: דוברות

מועמדי מפלגת הציונות הדתית, מיכל וולדיגר, שמחה רוטמן ורחלי צינקין ירדו הבוקר (שלישי) לסיור בערי הדרום והחלו את המפגש בסיור בעיר באר שבע שם פגשו ברב שמעון כהן ראש מוסדות בית מוריה והגרעין המקומי.

המועמדים נפגשו עם תושבי העיר, צעירים וותיקים, ושמעו מהם על החיים בעיר, הצרכים והאתגרים. בנוסף שמעו מועמדי הציונות הדתית סקירה על פעילות מוסדות בית מוריה בעיר ולאחר מכן הצטרפו לאריזת ׳קמחא דפסחא׳ מטעם הגמ״ח אותו מפעילים בבית מוריה.

מועמדת הציונות הדתית במקום השני ברשימה מיכל וולדיגר אמרה כי ״זה אמנם יום המעשים הטובים אבל אין דבר כזה יום אחד, אנחנו כל יום מ 365 הימין בשנה פועלים לעשות מעשים טובים. גמילות חסדים אחד מהערכים המובילים בציונות הדתית ואני מודה לרב שמעון כהן ולתושבים המקסימים שזיכו אותנו לעשות טוב היום״.

בהמשך הגיעו המועמדים לתצפית גוש קטיף בכיסופים שם פגשו את אביטל רייכנר שהייתה יו״ר נוער גוש קטיף ושמעו ממנה את סיפורה האישי והמשפחתי מהגירוש. בנוסף רייכנר דרשה ממועמדי המפלגה לשים בסדר העדיפויות את השיבה הביתה לגוש קטיף והדגישה את חשיבות החיבור לכלל עם ישראל כלקח מהגירוש.

״העשייה שלנו כיום בגרעין ברמלה בו אנחנו מתגוררים ובכלל הגרעינים התורניים, מגיעה מתוך תחושת השליחות והעוצמות שהרגשנו בגוש קטיף. במאבק בגוש הבנו את חשיבות החיבור לכלל עם ישראל והיום זה מה שאנחנו עושים כולל לחבר אנשים שמאמינים בערכים של הציונות הדתית לשוב הביתה״ אמרה אביטל רייכנר למועמדי המפלגה.

המועמדת רחלי צינקין שפעילה בחזית המאבק להשבת הבנים אורון שאול והדר גולדין לקבר ישראל אמרה: ״אם אגיע לכנסת, השליחות הפרטית שלי תהיה השבת הבנים. זו אחריות קולקטיבית להשיב את הבנים לטובת עם ישראל״.

״הרוח הגדולה של גוש קטיף הייתה קריאת השקמה לימין ולציבור האמוני שחייב טיפול שורש בכל תחום. אם זה בתחום ההתיישבות ובעדייה ואם זה טיפול במערכת המשפט. הרבה מאוד אנשים קמו מהשבר הנורא וכל אחד באמת פועל בתחומו. מדינת ישראל חייבת המון לרוב הגדולה שיצאה מגוש קטיף״, אמר מועמד המפלגה, שמחה רוטמן.

בהמשך המועמדים הגיעו לחוגי בית בניצן ובערים אשקלון ואשדוד בכוונה לעורר את המצביעים הפוטנציאלים ולשכנע מתלבטים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו