אוהדי בית"ר. כמות האוהדים תגדל
אוהדי בית"ר. כמות האוהדים תגדל צילום: פלאש 90

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, סיכם עם שר הבריאות ח״כ יולי אדלשטיין על הרחבת כמות כניסת הקהל לאולמות התרבות ומגרשי הספורט.

על פי הסיכום, תתאפשר כניסה של 30% מתפוסת המקום באולמות הסגורים ובאצטדיונים גדולים ועד 5,000 איש ואישה בשלב זה.

אחרי שבועיים של משחקים ואירועים בהם נכנסו מספר מצומצם של קהל מחוסן בשתי מנות או מחלים, למגרשי הכדורסל והכדורגל, תחת הגבלות ואיסורים עליהם שמרו בהצלחה רבה, החליטו במשרד הבריאות להיענות לבקשת משרד התרבות והספורט ולהרחיב את כמות האוהדים שיוכלו להיכנס לאירועים ולמשחקים הרבים.

במשך השבועיים האחרונים התקיימו דיונים רבים בין גורמי המקצוע במשרד התרבות והספורט לבין מקביליהם במשרד הבריאות, ולקראת הבאת תקנות הקורונה לאישור הממשלה, סוכם על הרחבה נוספת למתווה שיגדיל את תפוסת הקהל באולמות התרבות ובמגרשי הספורט.

הסיכום הנ״ל מגיע בהמשך ישיר לפתיחת אולמות התרבות ומגרשי הספורט בפעימה הראשונה והשנייה, כאשר המטרה היא להמשיך עם הרחבת תפוסת הקהל באולמות ובמגרשים גם בפעימות הבאות ולא להסתפק רק בכניסתם של עד 5,000 אוהדים.

על פי המתווה המוצע, יהיה הבדל בין משחקים והופעות שיתקיימו בשטחים פתוחים ובאצטדיונים, לבין אלה שיתקיימו במקומות ובחללים סגורים.

על פי המתווה, באולם המכיל עד 5,000 מקומות, תתאפשר הכנסת קהל של עד 75% מתפוסת המקום, או עד למספר גג של 1,000 צופים. באולם המכיל מעל ל-5,000 מקומות, תתאפשר הכנסת קהל של עד 30% מתפוסת המקום, או עד למספר גג של 3,000 צופים.

באצטדיונים ומתחמי הופעות בחלל פתוח המכילים עד עד 10,000 מקומות, תתאפשר הכנסת קהל של עד 50% מתפוסת המקום או עד למספר גג של 3,000 צופים, ובמתחם המכיל מעל ל-10,000 מקומות - תתאפשר הכנסת קהל של עד 30% מתפוסת המקום או עד למספר גג של 5,000 צופים.

יש לציין כי הסיכום מותנה באישור הממשלה שצפויה להתכנס בימים הקרובים וכי על פי ההערכות אם אכן יאושר המתווה החדש, זה ייכנס לתוקף כבר בסוף השבוע הקרוב ולכל המאוחר למשחקי הפלייאוף בליגת העל בכדורגל.

אחרי ביקורו של ראש הממשלה נתניהו באצטדיון טדי השבוע בו טען כי אין בעיה לאפשר כניסת כמות גדולה יותר של אוהדים מזו שהייתה נהוגה עד כה, נראה כי אישור למתווה החדש יתקבל ללא התנגדויות.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ברך על הסיכום ואמר: "אנחנו אחרי מו״מ ארוך והגדלנו משמעותית את כמות הצופים באולמות התרבות ובמגרשי הספורט. זו בשורה טובה, אבל העבודה עוד לא נגמרה. רצינו להכניס יותר קהל ואנחנו לא ננוח עד שנחזיר את כל הקהל. לשמחתי, התחומים הכי פתוחים עם מספר הצופים והאוהדים הכי גדול ממשיכים להיות תחומי התרבות והספורט.
אנחנו נתכנס לישיבות עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות לאחר התחלת הפעימה הנ״ל, על מנת שנוכל להגדיל יותר את כניסת הקהל בפעימות הבאות".

לסיום אמר השר טרופר, "אני קורא לקהל כולו להמשיך ולהקפיד על הנחיות הבריאות ולשמור על חייהם".