ע'
ע' צילום: דובר צה"ל

קוראים לי ע' ואני בת 21 מכרמיאל. אני חניכה בשנה ג׳ בתכנית חבצלות של אגף המודיעין, במסגרתה אני לומדת תואר ראשון במזרח תיכון וכלכלה (באוניברסיטה העברית) בשלוש שנות הסדיר, ולאחר סיום התואר אשרת כקצינה בקבע באמ״ן.

לפני כשנתיים התוכנית עברה מחיפה לירושלים ומאז מחפשים בתכנית אפשרויות להתנדב בקרבת הבסיס, באיזור ירושלים והר הצופים. בתחילת השנה, שני חניכים בשנה ב׳ יזמו פרוייקט שנקרא ׳חבר לעט זקנה׳ במסגרתו מחברים בין חניכים וחניכות בהכשרה לבין מבוגרים שמתגוררים בבית אבות "גולדן היל" בגבעה הצרפתית ומחליפים מכתבים.

כששמעתי על הפרוייקט מאוד רציתי להצטרף אליו, היה לי חשוב למצוא הזדמנות להתנדב ולתת בחזרה לסביבה שאני נמצאת בה וזו הזדמנות קלה לעשות למישהו אחר טוב על הלב.

במסגרת הפרוייקט יצרתי קשר עם אישה מקסימה בשם אסתר, כתבתי לה מכתב היכרות וסיפרתי על עצמי ועל משפחתי, על התוכנית, על תחומי העניין שלי, על זה שאני טבעונית ואפילו על בן הזוג שלי.

בתגובה אסתר שלחה לי מכתב מקסים, סיפרה על עצמה ועל משפחתה, על התחביבים שלה והחוגים בבית האבות ואפילו שאלה אותי איך אני מסתדרת בתור טבעונית. בהמשך, אסתר סיפרה לי על העלייה שלה ממרוקו לארץ ישראל ואיך היא הסתדרה בארץ. היא אפילו הכינה עבורי קערית מקרמיקה שדאגו לשלוח אליי לבסיס.

אני מאוד נהנית לקחת חלק בפרוייקט, המכתבים של אסתר מאוד מעניינים אותי ואני מחכה מאוד לקרוא את המכתבים הבאים שלה, ומקווה שגם נצליח להיפגש בקרוב למרות הקורונה.