פרופ' גמזו מקבל את החיסון
פרופ' גמזו מקבל את החיסון צילום: איתן אלחדז/TPS

פרויקטור הקורונה לשעבר פרופ' רוני גמזו שחזר לתפקידו הקודם כמנהל בית החולים איכילוב בתל אביב, לא מכה חטא על החלטותיו בסוגיית התפילות באומן אך בראיון לרדיו 'קול חי' הודה כי היה כשל הסברתי מאסיבי שיצר משבר אמון מול הציבור החרדי.

בדבריו התייחס לכעס של חסידי ברסלב על איסור הטיסות לאומן והמכתב ששיגר לנשיא אוקראינה בעניין זה. "באומן היה לנו אי הצלחה הסברתית מסיבית. כי זה אירוע קדוש, אבל אתה יודע שאי אפשר לשמור שם את ביטחון המשתתפים. זה כואב לי, והייתי רוצה שהם יבינו, היה לי קשה לקבל את ההחלטה הזאת. זה ראש השנה ויום כיפור. ועכשיו יש מחוסנים ומחלימים", אמר.

בדבריו התייחס להישג העולמי של ישראל שנפתחת ראשונה בעולם. גמזו אמר באופטימיות כי השנה נחגוג פסח ללא מגבלות, "אפילו אחרי מסיבות פורים יש צלילה בתחלואה. הכול בזכות החיסונים והמחלימים".

"אנחנו הראשונים בעולם שפותחים את ההגבלות. יש לנו חומת מגן, שעוצרת את אפקט ההדבקה. המסעדות נפתחות ואין התפרצויות, כי כולם מחלימים" אמר פרופ' גמזו.

פרופ' גמזו לא נבהל מהחשש התמידי המופגן על ידי כלל הגורמים הרפואיים ממוטציות חדשות. לדבריו, "אין מה להיבהל מהווריאנט, אנחנו מתחסנים. צריך לאפשר לישראלים להיכנס לארץ, ועם כמובן בדיקות בכניסה וביציאה".

על הטיפול במגיפה אומר גמזו, "לא הייתי משנה כלום, לנצח מגיפה אתה צריך את הציבור איתך, שישתפו פעולה. עם זה בהחלט נכשלנו, כי הממשלה הייתה פריטטית ומפולגת. זה פגע באמון הציבור, ובגיוס הציבור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו