אסף וייס
אסף וייס צילום: יערית יאיר

ארגון מעגלים קיים היום (רביעי) כנס תחת הכותרת "חינוך במציאות משתנה", במסגרתו אנשי חינוך, אנשי עסקים ונבחרי ציבור דנו בנושאי חינוך לאור שנת הקורונה החולפת.

בין הנושאים שנדונו בוועידה: האם תעודת הבגרות היא דבר נצרך לכל התלמידים? האם רקע חברתי מנבא הצלחה? הם ההקלות ברגולציה לשימוש בסמים משפיעים על בני הנוער?

נשיא המדינה ראובן ריבלין פתח את הוועידה. "כדי לגשר על שנת החינוך החסרה הזו, כדי לרכך ולרפא את הפערים והפגיעה בחוסן נצטרך לעבוד קשה מאוד כולנו לעוד שנים ארוכות", אמר.

הוא הוסיף: "באירופה מדברים על המגיפה הנפשית וגם אני נוכחתי בביקורי בבתי החולים, הרגלים ופסיכיאטרים במחיר הנפשי הקשה שמשלמים בני ובנות הנוער שלנו. ארגון מעגלים מכיר מקרוב את הצורך לגשר על הפערים. אנשי ונשות החינוך של מעגלים יכולים ללמד את כולנו שיעור אחד או שניים איך מערכת החינוך יכולה לתת מענה לכל הנערים והנערות בישראל. איך היא יכולה לדרוש מהם ולא לוותר בזמן שהיא מטפחת את השורשים שלם ואת הכנפיים שיסייעו להם לסיים את כיתה י"ב בגאווה ולצאת לשירות משמעותי".

ועידת מעגלים
צילום: יערית יאיר

במהלך הוועידה שודרו ראיונות אישיים עם מרים פרץ, שר החינוך יואב גלנט, איש העסקים רמי לוי, שר החינוך לשעבר גדעון סער, שר החינוך לשעבר הרב שי פירון, ח"כ יפעת שאשא ביטון, שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט ועוד.

בנוסף, הועברו מספר הרצאות טד של אנשים מובילים. ביניהם: שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד ומנכ"לית משרד החינוך לשעבר ומנכלית קרן רש"י מיכל כהן.

בפאנל שעסק בנושא השפעת הליגליזציה של שימוש בסמים על בני הנוער השתתפו מנכ"ל רטורנו, הרב איתן אקשטיין, מנכ"ל מכורים לחיים צור רפאל וחניכי מעגלים. שני פאנלים נוספים שהתקיימו עסקו בשאלה האם רקע חברתי מנבא הצלחה בחיים והאם תעודת הבגרות מתאימה לכלל התלמידים ובהם השתתפו מנכ"ל משרד החינוך לשעבר שמואל אבוהב, מיסד נופר אנרגיה עופר ינאי, פעיל החברתי זיו שילון, מנהל מחוז דרום במשרד החינוך רם זהבי, מנהלת בי"ס אורט אידיבי אליקי אלקובי, מנהל תיכון אמית עמיחי לשעבר אבי רוקח ונציגי חניכים בארגון מעגלים.

ועידת מעגלים
צילום: יערית יאיר

מנכ"ל ארגון מעגלים אסף וייס אמר: "הוועידה הזו הייתה הצלחה גדולה ורק בגלל העובדה כי בפעם הראשונה במקום לדבר מעל בני הנוער, אנחנו מדברים איתם. במקום לעסוק בנושאים שנראים לנו חשובים, אנחנו עוסקים במה שמעניין אותם ובמקום לנסות להתאים אותם לחינוך שלנו, אנחנו מתאימים את החינוך למציאות שלהם. כך יוצרים שינויים ומשפעים על בני הנוער. אני מודה לכל השותפים שעזרו לוועידה הזו להיות הצלחה ומקווה כי הנושאים שנדונו וגם המסקנות יעזרו לכולנו להתקדם, להתפתח ולחולל שינוי במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו