מיכל וולדיגר באולפן ערוץ 7

שבוע לבחירות: מיכל וולדיגר, מועמדת מספר 2 ברשימת "הציונות הדתית" מספרת באולפן ערוץ 7 על הממשלה שתקום אחרי הבחירות, ומה הקשר שלה לפגועי נפש.

התמיכה שנתניהו הביע בכם עוזרת או פוגעת?

"אני חדשה בפוליטיקה ולכן אני לא יודעת להגיד לך. אני יכולה לומר שאני מברכת אותו. אנשים צריכים להבין כמה זה חשוב להצביע לנו. אם אנחנו רוצים ממשלת ימין-מלא שתקדם את הערכים שלנו ותחזיק מעמד 4 שנים, אי אפשר בלי הציונות הדתית".

אתם תפרגנו לו בחזרה אצל הנשיא?

"אני מסתכלת על המגרש כיום ואני רואה שתי אפשרויות: או ממשלת ימין-מלא עם הליכוד או ממשלת מרכז-שמאל. אם אני רוצה לקדם את הערכים שכל-כך חשובים לי אני צריכה ללכת עם הליכוד".

הערכים שלכם כוללים את ההתיישבות, פסקת ההתגברות ועוד, ונתניהו לא עשה את זה. למה לומר עליו שהוא ימין מלא?

"בדיוק בשביל זה צריך אותנו שנשב שם וניקח אותו לימין"

אם תוצאות הבחירות יספרו סיפור אחר, נלך לבחירות חמישיות או שתישקלו אופציות אחרות?

"אנחנו נעשה הכל כדי למנוע בחירות חמישיות, אם זה לעמוד מתחת לבית של סער עם שלט ולשכנע אותו שיצטרף לממשלה. כרגע אסור להתפשר על ממשלת ימין- מלא".

דובר בהתחלה שלא יהיה ירי בנגמ"ש והנה כל הקמפיין שלכם הוא על השוני בינכם לבין בנט

"אני חושבת שנפתלי וכל החבר'ה בימינה הם אנשים מדהימים ויעשו ועשו הרבה. אנחנו לא נגד אנשים אנחנו בעד ערכים. והערכים שלנו הם ברורים. לי יש חשש שכאשר מישהו רוצה להיות ראש ממשלה מהר מדי אז מאבדים ערכים. אני לא רוצה אמצע. אנחנו צריכים ממשלת ימין. נפתלי מדבר על זניחת ערכים וטיפול בקורונה וזה לא מקובל עלינו".

את עכשיו סוף סוף יורדת לשטח, מה את רואה במעוזות 'הקלאסיים' יותר של הציונות הדתית?

"אני גרה בגבעת שמואל, אני כל-כך לא אוהבת תיוגים. ותתפלא, יש לנו תומכים בגבעת שמואל. אני מרגישה שיש סחף ושהציבור בהחלט איתנו. ועם זאת אני קוראת לכולם לצאת ולהצביע לנו"

היית בביקור בבית החולים בגהה?

"אכן, נסעתי עם שתי חברותיי לרשימה אורית סטרוק ורחלי צינקין, אני הגעתי לפוליטיקה הארצית כדי לקדם את הנושא הזה. תחום שלכאורה נראה איזוטרי ולא רלוונטי. קודם כל הקורונה הקפיצה את הנושא. לפי ארגון הבריאות העולמי אחד מכל ארבעה אנשים יזדקק לטיפול נפשי במהלך חייו, וזה לפני הקורונה שהקפיצה את העניין ב-30%. והנושא הזה נמצא בדלת האחורית של מערכת הבריאות".

עם כל הערכים שמפלגת הציונות הדתית רוצה לקדם יהיה לך זמן להתעסק בנושא שכזה?

"אני מתחייבת להתעסק בנושא הזה. כל היתר זה בונוס מבחינתי"

אתם מציגים היום תוכנית 'עושים שכל'. מה זה?

"זו תוכנית מצוינת, נושא החינוך הוא חשוב ביותר. זה דור העתיד שלנו. בצלאל הציג לפני חודש את תוכנית הלימוד שלנו ודיבר על הפחתה משמעותית בשכר הלימוד והרבה הרימו גבה. והנה היום הוא מציג אותה. תוכנית מדהימה שנותנת הנחה משמעותית בשכר הלימוד. התוכנית מאוד מפורטת. יש בה אפילו מחשבון שניתן ממש לחשב את ההנחה. היה בעבר פיילוט שלה שהצליח ומשום מה הוא הופסק. אנחנו נעמוד על כך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו