הישראלים דורשים: לעצור התערבות זרה

למעלה מ-80% מהישראלים: ממשלת ישראל צריכה לעצור מימון אירופי מארגונים האוספים מידע לתביעות כנגד חיילי צה"ל בחו"ל.

ערוץ 7 , ד' בניסן תשפ"א

הישראלים דורשים: לעצור התערבות זרה-ערוץ 7
שרה העצני הכהן
צילום: חזקי ברוך

על רקע החלטת בית הדין בהאג לחקור את ישראל באשמת פשעי מלחמה במבצע צוק איתן, יצאה תנועת "ישראל שלי" לבדוק באמצעות סקר מיוחד מה חושבים הישראלים על ההתערבות הזרה של ממשלות אירופה כאן בישראל, הנעשית על ידי מימון ארגונים ישראליים בכסף אירופי ישיר ועקיף.

הסקר, שנערך במסגרת הקמפיין "כשהאירופאים צוחקים - אנחנו בוכים", שיחשוף את התערבות ממשלות אירופה בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל באמצעות מימון ארגונים ישראליים הפועלים לשנות את מדיניות הממשלה בשורה של נושאים, בוצע על ידי מכון "דיירקט פולס" בתחילת החודש, ובדק את המודעות של הישראלים להיקף הפעילות של ממשלות אירופה.

על פי הסקר, 50% מהישראלים לא מודעים להיקף הפעילות של ממשלות אירופה בישראל באמצעות מימון ארגונים ישראליים.

65% מהישראלים טוענים כי מדינת ישראל צריכה לאסור מימון זר לגופים שגורמים נזק למדינה ולחיילי צה"ל. בנוסף, 77% מהישראלים חושבים שממשלת ישראל לא עושה מספיק על מנת לעצור את פעילות הארגונים שפועלים במימון ממשלות אירופה

למעלה מ-85% מהישראלים ענו כי ממשלת ישראל צריכה לעצור מימון אירופי מארגונים האוספים מידע לתביעות כנגד חיילי צה"ל בחו"ל. למעלה מ83% מהישראלים תומכים בכך שממשלת ישראל צריכה לעצור מימון אירופי מארגונים המסייעים בכניסת מסתננים לישראל. כמעט 70% מהישראלים השיבו כי ממשלת ישראל צריכה לעצור מימון אירופי של ארגונים העותרים לבג"צ כנגד הריסת בתי מחבלים.

תון מרכזי נוסף הוא שכמעט 70% מהישראלים טוענים שמעורבות האיחוד האירופי באופן חד צדדי בפוליטיקה בישראל פוגעת בתדמית האיחוד בעיניהם.

שרה העצני כהן, יו"ר ישראל שלי: "הסקר משקף היטב את תחושות הציבור הישראלי, שלא יכול לסבול התערבות זרה ובחישה אינטנסיבית בענייניו הפרטיים. הגיע הזמן לעצור את ההתערבות האירופית שמתבצעת כאן עם כסף זר ומימון מאסיבי של ארגונים ישראליים - זו פגיעה חמורה בריבונותה של ישראל, שלא היתה מתקבלת בשום מדינה אחרת".