הרב דוד יוסף
הרב דוד יוסף צילום: קובי ריכטר/TPS

הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, השתלח בחינוך החילוני ותקף את החוק שקידם יאיר לפיד בשנת 2013 לחיוב לימודי ליב"ה במוסדות חינוך.

"מה עדיף, הליב"ה שלכם או שהילדים ילכו עם סכינים בכיס? זה מה שקורה אצלם, סמים, סכינים. עם זה אין בעיה, החינוך שלהם. הם מקבלים כל הון מהממשלה אבל את שלנו רצו לסגור".

"אנחנו יודעים מה יקרה אם לפיד וחבריו יעלו לשלטון. לפיד ובנט עשו בעבר ברית, התנאי שלהם היה בלי חרדים. הם רמסו את עולם התורה, דרכו עלינו ורמסו אותנו. הצביעו בעד חוק הגיוס, מחקו את הקצבאות ותקציב הישיבות. יש לנו ניסיון איתם. אז לפיד נפל, הוא נופל וייפול", אמר הרב יוסף.

בחודש ינואר האחרון פרסם הרב יוסף הצהרה שבה גינה את האירועים האלימים וההתפרעויות שהתרחשו אז בריכוזים חרדיים, על רקע אכיפת הנחיות הקורונה שביצעה המשטרה.

"צר לנו לשמוע שיש יהודים הקוראים לעצמם שומרי תורה ומצוות שמשתמשים באלימות, מחללים שם שמיים. אילו אבי מורי מרן הגר"ע יוסף היה חי היום אין ספק שהוא היה יוצא בכל תוקף כנגד אותם פורעים כנגד אותם אספסוף שהולכים בדרכו של עשיו הרשע. דרכם לא דרכינו", אמר הרב יוסף.

הרב דוד יוסף: אין ספק שהרב עובדיה היה יוצא נגד אותם פורעים

לדבריו, "אנחנו צריכים ללכת בדרך תורה. 'עת צרה היא ליעקב', אנחנו נמצאים עכשיו בצרה ומצוקה, אנחנו צריכים לשמור על כל ההוראות ע"פ דין תורה. 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם', זה התפקיד שלנו. ולהתפלל כל הזמן וללמוד תורה ולעשות כל מה שאנחנו יכולים לעזור לכלל ישראל. ולא חלילה לעשות ההיפך, להביא קטרוג על עם ישראל בזה שאנחנו נוקטים בשיטותיו של עשיו הרשע, ממש ההגדרה היא עשיו הרשע".

"אני שמעתי את דבריו של אחי הגדול מרן הרב יצחק יוסף שליט"א, אני מצטרף לדברים שלו ואני קורא לכולם להוקיע את אותם פורעים. להפסיק את האלימות הזאת, חלילה הדברים הללו יכולים להביא לרצח ולשפיכות דמים. אנחנו צריכים להוקיע את זה להרחיק אותם מתוך המחנה שלנו וללכת בדרך של תורה, העדינות של התורה, הקדושה. תורה, תפילה, יראת שמיים ולהתפלל לקדוש ברוך הוא שיושיע אותנו ויציל אותנו מכל צרה ומצוקה ומכל נגע ומחלה", סיכם הרב דוד יוסף.