"הקרב הגדול במהלך הבחירות יהיה בירושלים"

תנועת 'פתח' בראשה עומד אבו מאזן הקימה מרכז תקשורת בירושלים המזרחית שנועד לסייע לה בבחירות לפרלמנט.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ד' בניסן תשפ"א

"הקרב הגדול במהלך הבחירות יהיה בירושלים"-ערוץ 7
למצולמים אין קשר לידיעה
Flash 90

תנועת השחרור הלאומית הפלסטינית 'פתח' - אזור ירושלים, השיקה (רביעי) מרכז תקשורת העוסק בענייני ירושלים הנושא את הסיסמה "אני ירושלים". מרכז התקשורת הוקם בשותפות עם קבוצת עיתונאים ממחוז ירושלים הפלסטיני.

מטרתו של מרכז התקשורת החדש הינה לעקוב ולפרסם את הפרות זכויות האדם בירושלים בידי "רשויות הכיבוש הישראליות" ולהעניק ביטוי למאבק הפלסטיני כדי לסייע בהיערכות של תנועת 'פתח' לקראת הבחירות הכלליות לפרלמנט ולנשיאות.

חוסין א-שייח', חבר הוועדה המרכזית של 'פתח' העומד בראש הרשות לעניינים אזרחיים, מייחס חשיבות רבה למרכז התקשורת החדש. "ירושלים היא בירת פלסטין... הקרב הגדול במהלך הבחירות יהיה ירושלים, ולא תהיינה בחירות בלעדיה", אמר אל-שיח' שהדגיש כי הבחירות הן שלב מעבר לקראת היעד גדול יותר והוא סיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים.

את הסיבה לאי עריכת בחירות כלליות ברשות הפלסטינית מאז 2006 תלה א-שייח' בהחלטה של גורמים בינלאומיים העומדת בניגוד לאינטרסים של העם הפלסטיני, והחותרים למסד את הפילוג הפנים הפלסטיני ולתמוך ב"כיבוש" של הגדה המערבית וירושלים.

יש לציין, כי ב-2006 ניצחה חמאס בבחירות לפרלמנט וזכתה לרוב מכריע. שנה לאחר מכן הצליחה חמאס להשתלט בהפיכה צבאית על רצועת עזה, ומאז נוצר פילוג בין 'פתח' לחמאס שלא אפשר עריכת בחירות חדשות לפרלמנט ולנשיאות.