דניאל ניקרטין, שי מאמו
דניאל ניקרטין, שי מאמו צילום: שמחה ריצ'ארד, עצמי

ערב השקה לספרם החדש של ד"ר שי מאמו וד"ר דניאל ניקריטין 'מסע במעגלי החינוך' בהוצאת 'דברי שיר' נערך בתחילת השבוע.

כותבי הספר הם מאנשי הסגל במכללה 'אקדמית חמדת'. ד"ר מאמו הוא ראש תחום ההכשרה הקלינית במכללה, וד"ר ניקריטין הוא ראש החוג לחינוך.

בערב ההשקה השתתפו נשיא המכללה פרופ' חיים שקד, פרופ' אביגדור שנאן מהאוניברסיטה העברית, שוש נגר ראש מנהל החמ"ד ומיכאל לב מנכ"ל הוצאת 'דברי שיר'.

הספר כולל ניתוח מעמיק של שלושה עשר סיפורים מהתלמוד הבבלי, ומפגיש בין עולמם הרוחני והערכי של חז"ל, לבין עולמם של אנשי התיאוריה והמעשה בעולם החינוך, המעצבים את השיח החינוכי העדכני בארץ ובעולם.

ד"ר שי מאמו אמר כי "הספר הוא תולדה של מסע משותף, של דניאל ושלי. במציאות- בנסיעות המשותפות שלנו יחד, וברוח- בטיול בין סיפורי התלמוד, יד ביד עם התיאוריות העדכניות של הפדגוגיה ושל החוסן".

ד"ר דניאל ניקריטין הוסיף כי "הספר מפגיש את החכמה העתיקה של הלמידה המשוקעת בסיפורי התלמוד עם חכמת הפדגוגיה החדשה. היהדות שכוננה מסורת של ידע מועבר ומתפתח, תורמת ונתרמת מההמשגות העדכניות. הספר מבקש להזכיר כי הפדגוגיה צריכה כל העת לשמור על רצף לצד נכונות להתגמש ולנוע".

פרופ' חיים שקד: "הסיפורים והאגדות של חז"ל המובאים בספר מוכרים וידועים אך הייחודיות של הספר מתבטאת בהדגשת התובנות החינוכיות הרלוונטיות למורים ולתלמידים בימנו. כותבי הספר ד"ר ניקרטין וד"ר מאמו הם אנשים מאוד מחויבים לאקדמית חמדת, תורמים משמעותיים לנקודות המרכזיות של העשייה החינוכית שלנו ואני מעריך מאוד את פועלם"